BitconnectX: Pokus společnosti Bitconnect podvádět investory prostřednictvím ICO

Během krachu na trhu kryptoměn tento týden jsme viděli jednu z nejznámějších a nejdéle fungujících ponzi kryptoměn, která nakonec zavřela své brány.

Mnoho lidí si myslelo, že je jen otázkou času, než se Bitconnect zhroutí a poté, co zanechá hromadu nešťastných investorů, kteří si mysleli, že investují do legitimního podniku.

Nakonec se pyramidová hra spoléhala na stabilní a rostoucí ceny kryptoměny, aby fungovala půjčka. Mince již čelila velké kontrole ze strany komunity a dokonce i donucovacích orgánů.

Možnost IQ Trade kreditní karta

Nyní se zdá, jako by provozovatelé systému změnili své stránky na jiný podnik a ani se neobtěžovali používat nový název. V současné době existuje BitconnectX ICO to bere investice prostřednictvím jejich nabídky mincí.

Podívejme se na toto ICO a podívejme se, zda se jedná o pouhou shodu náhod, nebo zda jde o podvod.

Co je BitconnectX?

BitconnectX tvrdí, že je „open source, decentralizovaná kryptoměna založená na blockchainu“. I když to na první pohled může znít působivě, jedná se o téměř obecný popis fungování většiny kryptoměn.

Něco, co podle nich téměř okamžitě vzbuzuje podezření, je tvrzení, že nabídnou zájem těm lidem, kteří drží prostředky ve svých peněženkách a pokusí se zachovat „zabezpečení sítě“.

Vždy máme podezření na kryptoměny, které nabízejí „zájem“ o držení této mince. Je to proto, že téměř vždy je to formulace, kterou používají jiné půjčující mince, jako je Bitconnect.

Tvrdí, že k dosažení svých požadavků na splácení úroků budou používat algoritmy proof-of-work (PoW) a proof-of-stake (PoS)..

Jak přesně dosáhnou těžby pomocí PoS i PoW, je těžké říci. Je to hlavně proto, že pro toto ICO nemůžeme najít jediný dokument. To je něco, co má téměř každé ICO (dokonce i podvody) někde na svém webu.

Jak bude ICO vypadat?

ICO právě teď získává finanční prostředky jako součást svého plánu. Shromažďování finančních prostředků začalo 10. ledna a trvá do 23. února. Níže jsou uvedena některá klíčová čísla v rámci ICO:

  • Maximální nabídka: 49 milionů
  • Cena ICO: 50 $
  • Aktuální napájení: 14 700 000
  • Celková distribuce ICO: 11 760 000
  • Rezervní fond: 2 940 000
  • Denní limit prodeje ICO: 261 333 mincí po dobu 24 hodin.

Vypadá to docela jednoduše a na první pohled jako vanilka, ale byl tu jeden nebo dva body, které by měly potenciálnímu investorovi vyvolat poplašné zvony. Obvykle, když ICO požaduje cenu za své žetony, uvede ji jako výměnu za jinou kryptoměnu.

V tomto případě uvedli cenu žetonů na 50 $. To je docela překvapení a dále zvyšuje důvěryhodnost skutečnosti, že to je méně než renomovaný ICO.

Pokud by se někdo zaregistroval, aby se mohl účastnit jejich ICO, můžete vidět, že bere tři různé kryptoměny. Jedná se samozřejmě o bitcoiny, litecoiny Bitconnectct! Níže je snímek obrazovky panelu pro správu uživatelů.

BitconnectX backendový podvod

Panel pro správu uživatelů na backendu BitconnectX

Samozřejmě tvrdí, že dnes prodali 261 333 tokenů BCCX tokenů. Lze jen doufat, že jde o lest k vytvoření pocitu legitimity. Bylo by opravdu depresivní vědět, že dnes přijali více než 1 milion dolarů.

Další informace o BCCX

Samozřejmě nepřekvapuje, že existují řídké podrobnosti o tom, kdo přesně stojí za operací, kdo jsou vývojáři a odkud působí.

Neexistují žádné kontaktní stránky ani standardní podmínky & Podmínky, zveřejnění investorů a všechny ostatní běžné právní dokumenty, které by člověk očekával při hromadném prodeji jakékoli povahy.

Přestože obsahují sekci častých otázek, je neuvěřitelně řídká s omezenými podrobnostmi. Často kladené dotazy pouze procházejí informace, které jsou jinak na webu někde jinde.

Zkontrolovali jsme řadu ICO a nikdy nebyl žádný s tak řídkými informacemi o všem, od technologie až po společnost a zakladatele. Mohli bychom se natáhnout a požádat o dokument, kdybychom mohli dokonce najít kontaktní informace.

Je BitconnectX podvod?

I když nemůžeme přesvědčivě říci se 100% přesností, že jde o podvod nebo ponzi, všechno, co jsme viděli, nás k tomuto závěru směřuje. Neexistují žádné informace o společnosti, zakladatelích nebo technologii.

Kromě toho by nedostatek dokumentu měl být hlavní varovnou značkou pro investora, který uvažuje o poskytnutí finančních prostředků pro ICO. Také nepřekvapuje, že se to objevilo v době, kdy se bitconnect zhroutil.

Je nám také docela podezřelé, že by přijali tokeny Bitconnect BCC v rámci svého úsilí o získávání finančních prostředků. Žádný sebeúctový projekt kryptoměny by v rámci financování nepřijal téměř bezcenné tokeny.

A konečně, název zjevně není náhoda a byl pravděpodobně vyvinut, aby byl spojen s Bitconnect. Mohou to být původní operátoři, kteří si koupili doménu Bitconnect „x“, nebo to může být napodobitelský podvodník, který chtěl sifonovat některé z těch, kteří chtějí investovat do Bitconnect.

Existují stovky vysoce hodnotných projektů ICO, které v současné době získávají finanční prostředky pomocí specializovaných vývojářů a sofistikovaných technologií. Spíše na ně zaměřte svou pozornost, čas a samozřejmě peníze.

Obrázky přes bitconnectx.co

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me