BitcoinWhite Scam: Nejnovější příklad podvodné bitcoinové hardforky

Vidličkové šílenství pokračuje až do roku 2018, protože došlo nebo bylo oznámeno několik bitcoinových rozdvojení.

Ještě další poněkud neobvyklá vidlice s názvem Bitcoin White objevil se o bitcoinu Talk zpět v listopadu loňského roku. Kromě toho, že byl vidličkou bitcoinu (údajně), projekt také držel ICO, ačkoli odkazy na uvedené ICO nyní vedou k mrtvým stránkám.

Co je tedy bitcoinová bílá? Je to legitimní? Má to opravdu silný případ použití, nebo je to jen další chytání peněz anonymní skupinou?

Bílý papír

Bitcoinwhite whitepaper

S váhou na ne příliš těžkých 14 stránkách, bílý papír vysvětluje, že účelem Bitcoin White je „nabídnout snadno použitelné, plně funkční a připojitelné & hrát ekosystém, pomocí kterého mohou vývojáři rychle iterovat své aplikace JavaScriptu a snadno je nasadit do úložiště aplikací zabudovaných v systému (sic). “

Při překladu do běžné angličtiny lze bezpečně odhadnout, že se zde snaží říci, že chtějí vytvořit platformu, která konkuruje Liskovi. Konkrétně se jedná o decentralizovanou aplikační platformu zaměřenou na JavaScript.

Dokument white paper uvádí několik zmínek o „BTW coin“. BTW, nezaměňovat s internetovým slangem pro „mimochodem“, je symbolem zvoleným týmem pro jejich měnu. Pokud se rodná měna pro tuto platformu skutečně nazývá BTW coin, pak by se celé jméno jmenovalo „Bitcoin White Coin“.

Pan White a jeho duhová posádka

Za normálních okolností týmy zaměřené na kryptoměny vynakládají zvláštní úsilí, aby odhalily, o koho jde, jaké jsou jejich zkušenosti a proč byste jim měli věřit. Například mnoho ICO začalo na svou týmovou stránku přidávat fotografie a účty LinkedIn.

Bitcoin White se však rozhodl jít úplně opačným směrem. Místo toho, aby řekli, že tým je anonymní, vynaložili další úsilí na vytvoření a zveřejnění malých animovaných videí každého člena týmu, který má jinou barevnou masku a stejnou šedou mikinu, bílou košili s knoflíky a fialovou kravatu.

Bitcoinový bílý tým

Všichni členové týmu se jmenují „Mr.“ plus barva. Tým končí u pana Whitea, u kterého je vidět pouze maska ​​bez těla, a jediný popis tohoto údajného jedince je „???“. Je zřejmé, že v tomto ohledu se nepokouší budovat důvěru.

Ve fasádě se objevují trhliny

Trochu další kopání rychle odhalí, že s Bitcoin White se toho děje mnohem víc.

Některé z těchto informací jsou k dispozici na Redditu. Oficiální webová stránka Bitcoin White odkazuje na uživatelský účet Reddit s názvem BTWhiteTeam. Tento uživatel má pouze vyslán jedna zpráva a její investor ICO Sub Reddit před třemi měsíci. Uvnitř je odkaz na hlavní stránku, ale také několik velmi podezřelých komentářů.

Některé z těchto komentářů obsahují jednoduchá prohlášení, jako například „dobrý projekt“, „přímo na Měsíc … Je to největší projekt, jaký kdy byl součástí.“ A další, který říká „je to amezing (sic) projekt“.

Když zkontrolujete historii příspěvků a informace o těchto účtech, problém snadno zjistíte. Všechny tyto účty byly vytvořeny v podstatě jen pro zveřejnění této zprávy. Zatímco někteří z nich mají dvě nebo tři další zprávy na jiných sub Reddit, jejich role je v podstatě bezvýznamná.

Dále jsou všechny tyto účty mladší než tři měsíce. Mnoho účtů bylo vytvořeno těsně před vytvořením těchto příspěvků. Je také zajímavé, že v tomto konkrétním vláknu Reddit nejsou žádné negativní nebo podezřelé komentáře. To je samo o sobě nesmírně podezřelé.

I ty nejdůvěryhodnější a nejlépe sestavené ICO čelí přísné kontrole na fórech, jako je Reddit. Skutečnost, že má pozornost pouze z těchto účtů, je přinejlepším diskutabilní.

Šilink také není omezen na Reddit. Stejný druh aktivity lze najít na stránce Bitcoin Talk, kde existuje řada příspěvků, které říkají něco v duchu „úžasného projektu“. Když se podíváte na uživatelská jména za těmito příspěvky, znovu uvidíte, že se jedná o velmi nové účty a vše, co dělají, je zveřejňování „úžasného projektu“ na celém webu..

Neopatrná komunikace

Dalším známým znakem projektu, který se nemohl starat o detaily, je špatně napsaný text. I když není rozumné očekávat, že všechny týmy blockchainových projektů budou hovořit plynně anglicky, je rozumné očekávat, že budou svůj projekt brát dostatečně vážně, aby zajistily, že jejich materiály byly správně upraveny.

Bílá kniha webových stránek a oficiální účty na Bitcoin Talk jsou až po okraj plné četných gramatických chyb. I když se zdálo, že používají alespoň kontrolu pravopisu (a mnoho projektů to ani nedělá), gramatické chyby jsou prostě příliš početné a neprofesionální.

I v jejich propagačním videu, které se zobrazuje přímo v horní části jejich hlavní stránky, začíná video větou „co by měl být bitcoin?“

Závěry

Celkově by se alespoň z informací, které jsou k dispozici, zdálo, že Bitcoin White je do značné míry humbuk projekt, jehož cílem je využít tradiční humbuk taktiky, jako je nabídka ICO a spuštění výsadku, aby se jejich projektu dostalo co největší pozornosti.

Zatímco někteří uživatelé bitcoinových rozhovorů mají podezření, že projekt je ve skutečnosti vidličkou Lisk, protože se zdá, že také používá delegovaný důkaz o podílu, nemůžeme s jistotou říci, že je to pravda.

Aby to bylo ještě více matoucí, došlo k online rumblingu, že projekt použil plagované informace, stejně jako peněženku, která je v podstatě pouze kódem typu cut-and-paste.

Navzdory skutečnosti, že projekt existuje od listopadu, také kolují slova, že peněženka shromažďuje aktualizace pouze z jednoho uzlu, což je přinejmenším velmi podezřelé.

Vzhledem k tomu, že se tým odmítá identifikovat, přestože jejich projekt není zaměřen na soukromí, je velmi zvláštní. Vzhledem k tomu, že se projekt zdá mnohem více zaměřený na vytváření humbuk s tím, že má skutečně fungující produkt, vypadá to mnohem spíš jako hotovost než skutečný obchodní podnik nebo dokonce protibiznisové, podzemní hnutí.

Stručně řečeno, bitcoinová bílá je pravděpodobně něco, čím můžete bezpečně projít a nemusíte si dělat starosti. Zdá se, že to za ten problém nestojí.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me