Bitcoinové peněženky: 10 nejbezpečnějších míst k uložení BCH

Bitcoin Cash je nejznámější bitcoinová vidlice, která existuje. Tato kryptoměna, která byla oficiálně spuštěna v srpnu 2017, vytváří vlastní cestu vpřed.

Bitcoin Cash má ve skutečnosti jednu z nejnadšenějších komunit v prostoru kryptoměn. Přijetí BCH od uživatelů, obchodníků & výměny rychle rostou. Díky nízkým poplatkům a rychlým transakcím je zralý pro transakční médium.

Vzhledem k tomuto zájmu tedy uživatelé hledají nejbezpečnější peněženky.

V tomto článku se podívám na nejlepší peněženky Bitcoin Cash, které jsou aktuálně na trhu. Dám vám také několik špičkových tipů pro bezpečné uložení vašeho BCH.

Top 10 bitcoin peněžních peněženek

Pokud jde o výběr „nejlepší“ peněženky s bitcoinovými penězi, může to být docela subjektivní, protože ve velké míře jde o osobní preference uživatele.

Snažil jsem se dát dohromady výběr založený na klíčových faktorech, jako je bezpečnost, použitelnost, podpora pro vývojáře a širší funkčnost. Mohou existovat další peněženky, které na tomto seznamu nejsou, ale pokud je budete používat, ujistěte se, že jsou stále podporovány širší komunitou bitcoinových hotovostí.

S tím bylo řečeno, zde je seznam našich nejlepších BCH peněženek (v pořadí preferencí).

Ledger Nano S (hardwarová peněženka)

Je dobře známo, že hardwarové peněženky poskytují nejlepší zabezpečení pro držení kryptoměn a mnoho uživatelů považuje Ledger Nano S za nejlepší, pokud jde o hardwarové peněženky.

Hardwarové peněženky jako Ledger Nano S poskytují své zabezpečení prostřednictvím několika funkcí. Nejdůležitější z nich je, že hardwarová peněženka je peněženka se studeným úložištěm nebo ta, která drží vaše bitcoinové hotovosti nebo jiné kryptoměny offline.

To je zásadní, protože offline peněženka nenechává hackerům žádný způsob, jak získat přístup k prostředkům uloženým v takové peněžence. A Ledger Nano S staví na tomto zabezpečení tím, že ukládá vaše soukromé klíče do zabezpečeného prvku peněženky, který je uzamčen PIN kódem podle vašeho výběru.

Peněženka Ledger Nano BCH

Získejte svůj Ledger Nano X z oficiálního obchodu


Další vrstva zabezpečení je vytvořena zahrnutím podpory pro dvoufaktorové ověřování. Hardwarové peněženky hlavní knihy také vytvořily fyzické zabezpečení tím, že vyžadují ověření transakcí fyzickým stisknutím tlačítek na zařízení. To znamená, že není možné, aby hacker dokončil transakci, pokud fyzicky nedisponuje hardwarovou peněženkou.

Ledger Nano S je také vhodný, protože podporuje širokou škálu kryptoměn. Kromě toho, že je schopen ukládat BCH, může Ledger Nano ukládat stovky dalších altcoinů, včetně bitcoinů, litecoinů, etherea a mnoha dalších.

Koupit pouze oficiální &# 128175 ;: Pokud se chystáte koupit zařízení Ledger, ujistěte se, že to děláte prostřednictvím oficiálního obchodu. Vždy existuje riziko, že prodejci třetích stran mohli se zařízením manipulovat.

Jednou z dalších funkcí, kterou mnoho uživatelů ocení, je snadno čitelný OLED displej v hlavní knize, který umožňuje rychlé potvrzení všech transakcí.

Ledger Nano S má opravdu jen jednu nevýhodu a to jsou náklady. Pokud však mluvíte o ukládání BCH a dalších altcoinů v hodnotě stovek nebo tisíců dolarů, pak nebude cena 59 $ off-uvedení, když vezmete v úvahu všechny výhody Ledgeru, bezpečnost je číslo jedna. Nano S..

Trezor Model One (hardwarová peněženka)

Další opravdu populární hardwarovou peněženkou na trhu je peněženka Trezor Model One. To bylo vyvinuto společností Satoshi labs se sídlem v Praze. Stejně jako Ledger Nano S se jedná o multiměnovou hardwarovou peněženku.

U hardwarové peněženky Trezor probíhá podepisování transakcí zcela v zařízení. To znamená, že vaše soukromé klíče nikdy nebudou vystaveny vašemu počítači, a proto budou uchovávány ve stavu studeného úložiště.

Peněženky Trezor BCH

Trezor Model T & Model One

Aby bylo možné spravovat vaši kryptoměnu v peněžence, připojí se k vašemu počítači pomocí kabelu USB. Poté použijete zásuvný modul Trezor chrome prostřednictvím vašeho webového prohlížeče. Zjistil jsem, že to není tak bezproblémové jako aplikace Ledger Live, ale dělá to.

Trezor Model One stojí 48 EUR, což je cena mírně nižší než u Ledger Nano S. Ten však podporuje několik mincí, které nejsou podporovány na Trezoru, takže pár babek navíc může stát za to.

Model T &# 129300 ;: Trezor vyrábí dražší verzi nazvanou model T (149 EUR). To by mohla být volba, pokud chcete barevnou obrazovku a o něco více mincí. Nemyslíme si však, že cenová prémie stojí za to.

Elektronická hotovost (stolní a mobilní peněženka)

Electron Cash je peněženka SPV pro ukládání bitcoinové hotovosti. SPV znamená Zjednodušené ověření platby. Poprvé to popsal Satoshi Nakamoto v původním dokumentu o bitcoinech. Tato metoda umožňuje peněžence poskytovat silné zabezpečení bez nutnosti stahování blockchainu nebo spouštění celého uzlu.

SPV vám umožňuje ověřit vaše vlastní transakce zajištěním jejich potvrzení na blockchainu. Využívá nejlepší řetězec záhlaví s nejkumulativnějším důkazem práce a správnou úrovní obtížnosti hashování.

Electron Cash spoléhá na distribuovanou síť serverů, které zvládají nejtěžší část blockchainových operací. Vaše soukromé klíče podepisují transakce místně. Nikdy se neposílají na servery.

Elektronické hotovostní výhody

Výhody peněžní peněženky Electron

Electron Cash byl vytvořen pomocí vidlice peněženky Electrum, která jí poskytuje potřebné komponenty pro ukládání BCH. Původně vytvořená jako stolní peněženka podporující Windows, OSX a Linux, od té doby byla portována také na mobilní zařízení Android a iOS.

Tato lehká peněženka se snadno stahuje a instaluje a také se snadno používá. Electron Cash udržuje vaše soukromé klíče tam, kam patří, ve vašem vlastnictví, a také umožňuje rychlé zálohování zabezpečené mnemotechnickou počáteční frází. Pro přidanou vrstvu zabezpečení má peněženka také podporu funkce multisig.

Nevýhodou pro uživatele, kteří rádi diverzifikují, je to, že Electron Cash je peněženka v jedné měně. Může obsahovat pouze BCH. Pokud potřebujete uložit další kryptoměny, budete si muset nainstalovat jiný typ peněženky. Má také poněkud zastaralé a neohrabané rozhraní, ale rozhodně to udělá.

Peněženka Bitcoin.com (mobilní)

Jedná se o další opravdu populární peněženku Bitcoin Cash, kterou vytvořil jeden z největších zastánců Bitcoin Cash – společnost Bitcoin.com.

Pro ty, kteří to nevědí, založil Bitcoin.com Roger Ver, který byl často nazýván „Bitcoin Jesus“. Je jedním z bitcoinových „OG“ a neustále argumentuje za přijetí bitcoinové hotovosti.

Dost na pozadí, peněženka Bitcoin.com má celou řadu užitečných funkcí a funkcí, které z ní dělají oblíbeného mezi uživateli BCH. Jedná se o mobilní peněženku, která je k dispozici pro iOS i Android.

Hledáte PC? &# 128187 ;: Bitcoin.com nabízí prostřednictvím svých peněženek pro stolní počítače Badger Wallet. To má řadu funkcí, které nejsou nabízeny v jednoduché mobilní peněžence. Je také k dispozici na mobilních zařízeních.

Jedním z hlavních důvodů, proč je peněženka tak populární, je její snadné použití. Peněženku můžete nastavit za několik sekund. Ani tato jednoduchost nepřináší žádné snížení zabezpečení.

Peněženka Bitcoin.com je vidličkou peněženky CoPay a je plně otevřený zdroj. To znamená, že můžete zobrazit zdrojový kód a potvrdit jeho pravdivost. To také znamená, že to bylo důkladně prověřeno komunitou vývojářů bitcoinových hotovostí.

Zpětná vazba v iTunes store a Google Play obchod se zdá být obecně docela pozitivní. Většina komplimentů se točí kolem funkčnosti a snadného použití. Bylo několik stížností, ale většinou se týkaly sporné povahy bitcoinové hotovosti.

Recenze peněženky Bitcoin.com

Hodnocení bitcoin.com v obchodech s aplikacemi

Avšak za každý komentář, který byl méně než příznivý, byl tým podpory Bitcoin.com více než ochotný na ně reagovat a řešit jejich obavy – vždy dobré vidět.

Pokud jde o širší funkčnost, dává vám možnost snadno nakupovat bitcoinové peníze a bitcoiny pomocí aplikace. Platbu lze provést kreditními kartami propojenými s aplikací.

Něco jiného, ​​co si myslím, že stojí za zmínku, je skutečnost, že peněženka Bitcoin.com je oblíbeným obchodníkem, který přijímá BCH. V aplikaci je také praktická mapa, která vás nasměruje k místním obchodníkům, kteří přijímají bitcoinové peníze.

Jednou z hlavních nevýhod této peněženky je omezená podpora mincí. V současné době podporuje pouze bitcoinové peníze a bitcoiny. Pokud tedy máte jinou kryptoměnu, kterou byste chtěli uložit, možná se budete muset podívat na některé z dalších peněženek, které jsme představili níže.

Jaxx Liberty (stolní a mobilní peněženka)

Původní peněženka Jaxx byla vyvinuta, aby usnadnila ukládání a používání kryptoměny pro širokou veřejnost, a nová peněženka Jaxx Liberty posouvá tuto misi na další úroveň.

Vždy to byl ambiciózní projekt, ale verze Jaxx Liberty přidala mobilní peněženku, zvýšené zabezpečení a řadu dalších skvělých funkcí, které nejsou k dispozici v žádné staré vanilkové peněžence.

Nejlepší vlastností peněženky Jaxx Liberty je její uživatelské rozhraní, které bylo vyvinuto tak, aby bylo snadno pochopitelné, a to i pro ty, kteří nemají zkušenosti s kryptoměnou. Všechno, co potřebujete k odesílání a přijímání BCH, získáte snadno na dosah snadno pochopitelným způsobem.

Elektronová hotovost Jaxx

Podpora zařízení v peněženkách Jaxx Liberty. Obrázek přes Jaxx

Jaxx má také kompatibilitu ShapeShift, která umožňuje uživatelům rychle nakupovat a prodávat BCH a jakoukoli další podporovanou kryptoměnu přímo z peněženky. A nesmíme zapomenout, že Jaxx podporuje ukládání více než 80 různých kryptoměn, což z něj činí vynikající volbu peněženky pro ty, kteří by mohli diverzifikovat své digitální podíly nad rámec bitcoin cash.

Verze Jaxx pro stolní počítače je k dispozici pro Windows, OSX, Linux 32 a Linux 64. Mobilní verze jsou k dispozici pro Android i iOS a dokonce existuje rozšíření prohlížeče Chrome.

Někteří uživatelé zpochybnili bezpečnost peněženky Jaxx, ale to pochází z incidentu, ke kterému došlo v červnu 2017, kdy byla z peněženky Jaxx ukradena kryptoměna v hodnotě 400 000 USD. Stále není jasné, zda to byla chyba zabezpečení Jaxx, která umožnila krádež, nebo zda to bylo kvůli zneužití uživatele.

V každém případě byl Jaxx Liberty aktualizován tak, aby obsahoval BIP39 pro generování 12slovné mnemotechnické pomůcky, a svou peněženku můžete dále zabezpečit vytvořením hesla, které šifruje data hlavní peněženky pomocí šifrování na úrovni banky.

Snad jednou z největších nevýhod peněženky Jaxx Liberty Bitcoin Cash je to, že nejde o open source. Na rozdíl od výše zmíněných peněženek nemohou externí vývojáři ověřit robustnost kódu. To také znamená, že hackeři nejsou schopni vidět zdrojové soubory – i když je to méně přesvědčivý argument.

Exodus (stolní a mobilní peněženka)

Peněženka Exodus byla vytvořena jako peněženka pouze pro stolní počítače, která podporuje ukládání bitcoinů v hotovosti a více než 100 dalších kryptoměn. Od svého vydání v roce 2016 byla také považována za jednu z nejkrásnějších peněženek.

Nejen to, ale v roce 2016 to byla první desktopová peněženka s více měnami a tvůrci, JP Richardson a Daniel Castagnoli, pokračovali ve svém vývojovém úsilí o udržení inovací, které zobrazuje Exodus hned od jeho počátků.

Jedním z takových vývojů bylo nedávné přidání mobilní podpory, kdy byly vydány verze pro iOS i Android. Exodus se také synchronizuje mezi desktopovou a mobilní verzí, což vám dává úplnou svobodu pohybu a kontrolu nad vašimi bitcoinovými hotovostmi a jinými kryptoměnami.

Bitcoinová hotovost Exodus

Bitcoinové hotovostní uživatelské rozhraní v peněžence Exodus. Obrázek přes Exodus.io

Exodus vám nejen umožňuje udržovat kontrolu nad vašimi soukromými klíči, ale můžete jej také použít k propojení s hardwarovou peněženkou Trezor, která vám poskytne zabezpečení hardwarové peněženky, s krásnou funkcí Exodus.

V dalším prvním byl Exodus také první peněženkou nabízející integraci ShapeShift, která uživatelům umožňuje rychle a snadno nakupovat a prodávat podporované kryptoměny přímo z peněženky.

Poznámka :️: Ačkoli integrace Shapeshift usnadňuje nákup / prodej kryptoměny, jsou na ni aplikovány dvě sady provizí. Nejprve máte provizi, kterou vám bude účtovat Shapeshift, a poté Exodus a malá pomazánka také. Konečnou cenu tedy budete muset dvakrát zkontrolovat pomocí externí směnárny nebo peněženky.

A jedna z nejlepších věcí na Exodu je, že vždy můžete získat pomoc. Je to jediná peněženka, o které vím, která nabízí podporu od živého člověka 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

Jednou z velmi příjemných funkcí je, že když si vezmete zálohu peněženky, požádá o váš e-mail a pošle vám odkaz na obnovení jediným kliknutím, který lze v případě potřeby použít společně s heslem k obnovení peněženky Exodus..

Atomová peněženka (stolní a mobilní peněženka)

Atomic Wallet se účtuje jako Universal Cryptocurrency Wallet, protože má schopnost ukládat více než 300 kryptoměn kromě Bitcoin Cash. Stále se přidávají nová aktiva a funkce peněženky se neustále vyvíjejí.

Nejdůležitější je, že soukromé klíče generované Atomic Wallet jsou bezpečně šifrovány a uchovávány lokálně, což zajišťuje, že uživatel vždy ovládá své vlastní soukromé klíče.

Rozhraní Atomic Wallet je čisté a snadno srozumitelné se všemi funkcemi jasně označenými a dostupnými z hlavního rozhraní peněženky.

Atomová peněženka Bitcoin hotovost

Výhody atomové peněženky a snímků obrazovky. Obrázek přes Atomová peněženka

Desktopová verze peněženky je k dispozici pro Windows a OSX, jak byste očekávali. Je také k dispozici pro Ubuntu, Debian a Fedora. Kromě desktopových verzí existují i ​​mobilní verze, které byly vydány pro zařízení iOS a Android.

Jednou z funkcí, která je pro uživatele Atomic Wallet důležitá, je podpora atomových swapů v peněžence. To umožňuje uživatelům vyměňovat jednu podporovanou kryptoměnu za jinou bez placení transakčních poplatků. Kryptoměny, které nepodporují atomové swapy, lze také vyměňovat pomocí vestavěných služeb ShapeShift, ChangeNOW a Changelly.

Atomová peněženka vám také umožňuje bezpečně nakupovat bitcoinové hotovosti a několik dalších kryptoměn prostřednictvím peněženky pomocí vaší bankovní karty. Podporovány jsou transakce v USD i EUR.

Coinomi (mobilní & Stolní peněženka)

Pokud jste si mysleli, že vám Atomová peněženka umožňuje ukládat spoustu kryptoměn, budete nadšeni z Coinomi, která má podporu pro držení Bitcoin Cash a více než 1 500 dalších kryptoměn.

Coinomi existuje od roku 2014 a je jednou z nejstarších fungujících peněženek s více měnami. Navíc nikdy neutrpěl hack nebo narušení, což je důkazem jeho bezpečnosti. Tým Coinomi naposledy přidal dlouho očekávanou desktopovou verzi své oblíbené peněženky.

Coinomi má snadno použitelné rozhraní a má zabudovanou podporu pro Changelly a ShapeShift. To znamená, že si můžete své kryptoměny vyměnit přímo v peněžence, aniž byste museli své mince přesouvat na konkrétní burzy nebo mimo ně.

Funkce peněženky Coinomi

Některé z mnoha funkcí, které máte s Coinomi. Obrázek přes Coinomi

Stejně jako mnoho jiných peněženek Bitcoin Cash zde, peněženka Coinomi ukládá vaše soukromé klíče do zařízení. To znamená, že máte svou kryptoměnu plně pod kontrolou a máte k ní přístup pouze vy.

Varování :️: Pokud používáte všechny zmíněné peněženky na ploše, nezapomeňte nainstalovat antivirový software a nestahovat podezřelé soubory. Existuje malware, který je vyvinut za účelem krádeže soukromých klíčů. Jakmile má hacker vaše soukromé klíče, má vaše mince.

Jednou z nevýhod peněženky Coinomi je možná to, že stejně jako Exodus nebo Jaxx Liberty není otevřeným zdrojem. Mobilní peněženka Coinomi navíc není tak uživatelsky přívětivá jako ta Bitcoin.com.

BTC.com (mobilní a webová peněženka)

Peněženka BTC.com je jednou z nejpopulárnějších webových a mobilních peněženek dostupných pro bitcoiny a bitcoinové hotovosti. Byl vyvinut a udržován společností Bitmain Technologies, pekinskou firmou, která je lídrem v oblasti těžby a těžebního hardwaru.

Peněženka BTC.com byla navržena pro snadné použití. Usnadňuje odesílání a přijímání bitcoinových hotovostí i bitcoinů, ale nemá podporu pro žádné jiné kryptoměny, což by někteří mohli považovat za nevýhodu.

Je to bezpečné pro mobilní peněženku a využívá hierarchickou deterministickou technologii k vytvoření hlavního semene a šifrování vašich soukromých klíčů. Má také podporu pro dvoufaktorové ověřování a multisig transakce. Mobilní peněženka je k dispozici na obou iOS a Android.

Peněženka BTC.com

Screenshoty aplikace BTC.com pro iOS. Obrázek přes iTunes Store

K dispozici je také webová peněženka, která je k dispozici pro Peněženka BTC.com. To je docela pohodlná alternativa pro některé, protože vše, co opravdu vyžadují, je webový prohlížeč k vytvoření peněženky. Zde však budete muset předat e-mail, abyste vytvořili peněženku.

Rizika webové peněženky &# 128683 ;: I když je používání webových peněženek rychlé a snadné, jsou jednou z nejméně bezpečných metod pro používání kryptoměny. Hackeři mohou snadno zneužít vaše klíče na fiktivních webech. Ujistěte se, že jste na správném webu a neriskujete předání klíčů

Jakmile se zaregistrujete do peněženky, obdržíte zálohu zašifrovaného semene v dokumentu PDF. Nedělej uchovávejte kopii tohoto na svém PC. Měli byste si jej vytisknout a uschovat na bezpečném místě pro případ, že byste při přístupu do peněženky ztratili heslo.

BRD (mobilní)

Breadwallet existuje od roku 2014 a nedávno se změnil na jednoduše BRD. Byla to první samostatná bitcoinová peněženka pro iPhone a od té doby rozšířila svou podporu na Bitcoin Cash a další významné kryptoměny a přidala také verzi pro Android.

BRD od vás nevyžaduje žádné osobní údaje. Stačí stáhnout a nainstalovat a je připraveno k použití, což vám poskytne úplné soukromí. Peněženka podporuje bitcoiny, bitcoinové hotovostní etheruem a všechny tokeny ERC20.

Stejně jako výše uvedená peněženka Electron Cash je peněženka BRD peněženka SPV, která se připojuje přímo k síti Bitcoin Cash, aniž by bylo nutné stahovat celý blockchain.

BRD se snadno používá a má snadné rozhraní. Má také podporu pro nákup bitcoinů prostřednictvím bankomatů a kreditních karet a převod bitcoinů na bitcoiny v hotovosti přímo v peněžence.

V peněžence BRD je však něco jedinečného, ​​co ostatní peněženky nemají, a to je její vlastní nativní kryptoměna, tokeny BRD. Jedná se o obslužné tokeny ERC20, které napájí ekosystém BRD založený na odměnách.

Slevy &# 128179 ;: Držitelé tokenů BRD získají 50% úspory na všech nákupech provedených v jiných kryptoměnách. Existuje také řada dalších odměn, které uživatelé získají na základě množství BRD, které drží. Můžete vidět úrovně odměn tady.

Některé další věci, které se mi na aplikaci BRD opravdu líbí, je to, že jde o open source. Společnost BRD je také podpořena fondy VC a má za sebou docela schopný tým. Samozřejmě to mohli udělat s podporou několika dalších kryptoměn, protože jejich současná nabídka je trochu mizerná.

Závěr

Tady to máte, můj seznam 10 nejlepších bitcoinových peněženek na trhu.

Pokud hledáte nejbezpečnější možnost, pak mnoho nemůže porazit offline zabezpečení hardwarové peněženky. Zařízení Ledger a Trezor jsou možná to nejlepší, co je v současné době na trhu. Samozřejmě byste se také mohli rozhodnout pro peněženky Electron a Bitcoin.com, protože ty jsou v komunitě dobře známé (i když o něco méně bezpečné).

Pokud chcete peněženku, která dokáže uložit větší rozsah vaší kryptoměny, pak se vám nejlépe hodí podívat se na peněženku Exodus nebo peněženku Jaxx Liberty. Dalo by se také rozhodnout pro jednu z výše uvedených mobilních peněženek vzhledem k jejich nepohodlí (i když mají tendenci být méně bezpečné).

Nakonec to bude rovnováha. Nejbezpečnější jsou obvykle o něco méně pohodlné a naopak. Zabezpečení samozřejmě začíná u uživatele a existuje celá řada věcí, které můžete udělat pro promítnutí své bitcoinové hotovosti.

Mezi ně patří jednoduché zabezpečení kryptoměny 101, jako je zálohování vašich počátečních slov, instalace antiviru, vyhýbání se podezřelým stahováním a vždy dvojitá kontrola transakcí atd..

A v neposlední řadě byste měli hodl svůj BCH v soukromí. Kryptoměna byla navržena tak, aby vám poskytla relativní anonymitu, takže ji nedávejte dál tím, že dáte lidem vědět, co máte …

Nejlepší místa k nákupu BCH

  • Coinbase Pro
  • Binance Exchange
  • Kraken
  • Bitstamp

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me