Bitcoinová peněženka MyCelium: recenze a průvodce pro začátečníky

Peněženka MyCelium je jednou z nejstarších a nejoblíbenějších bitcoinových peněženek. Poprvé byl vydán v roce 2013 jako aplikace pro Android a později byl přenesen také na iOS.

Zajímavé je, že tým stojící za MyCelium vznikl v roce 2008, předtím, než byly vytvořeny a vydány bitcoiny. V té době to byla skupina hardwarových inženýrů, kteří se zajímali o projekt síťových sítí. Po vydání bitcoinu přirozeně přesunuli své úsilí na bitcoinový ekosystém.

Je však MyCelium bezpečné a měli byste to zvážit?

V této recenzi MyCelium vám dám vše, co potřebujete o peněžence vědět. Také vám poskytnu podrobného průvodce nastavením vaší peněženky.

Rozhraní MyCelium

Je to dobrý důvod MyCelium je jednou z nejpopulárnějších a nejstahovanějších bitcoinových peněženek, a to je odborný design aplikace.

Po uvolnění pro Android tým si uvědomil, že je potřeba verze iOS také a rychle se dostali k přenesení a vydání verze aplikace pro iOS. Díky této kombinaci je peněženka MyCelium dostupná téměř každému mobilnímu uživateli.

Když aplikaci otevřete, rychle pochopíte, proč se uživatelům líbí. Najdete jednoduché a přehledné rozhraní, které vám poskytne peněženku a snadno čitelné karty. Uvidíte aktuální směnný kurz BTC, stejně jako tlačítka pro odesílání a příjem a snadno použitelný QR kód.

Uživatelské rozhraní MyCelium

Uživatelské rozhraní MyCelium. Zleva: Hlavní peněženka, karta Účty a Historie předchozích transakcí

Přejděte na kartu účty a svůj soukromý klíč můžete zálohovat během několika sekund. Toto je důležitý krok, který je třeba podniknout po vygenerování peněženky, abyste zajistili, že vaše bitcoiny zůstanou v bezpečí, pokud ztratíte telefon nebo vám ho ukradnou.

Mezi další snadno srozumitelné a použitelné funkce patří adresář často používaných bitcoinových adres a obrazovka s historií transakcí.

Nové platební adresy můžete rychle přidat naskenováním QR kódů, abyste předešli jakýmkoli chybám. Vaše historie transakcí odkazuje na průzkumníka blockchain.info a kontroluje platby jediným klepnutím. Nebo můžete přepnout na průzkumníka blockchain, který preferujete.

Přístupnost


Kromě snadného použití zjistíte, že peněženka MyCelium je neuvěřitelně přístupná a splňuje příslib funkčního používání bitcoinů. Posílejte a přijímejte BTC kdekoli a kdykoli.

Za zboží a služby můžete zaplatit během několika sekund a peníze od ostatních můžete přijímat rychle a snadno pomocí QR kódu vloženého přímo na přední straně peněženky. Peněženka podporuje používání fotoaparátu vašeho telefonu, takže skenování QR kódu a provádění plateb je snadný úkol. Můžete dokonce zapnout světlo fotoaparátu z peněženky, což vám umožní naskenovat QR kód v noci nebo na tmavém místě, jako je klub nebo hospoda.

Platby MyCelium

Žádost o platbu pomocí MyCelium a odeslání platby

Peněženka vám umožňuje změnit nastavení podle vašich vlastních preferencí, jako je výše zmíněný průzkumník blockchainu. Můžete si také vybrat, odkud peněženka táhne směnný kurz, což je ideální, pokud pro obchodování používáte konkrétní směnárnu.

Peněženka používá výchozí poplatky za těžbu a můžete si vybrat mezi nízkými, ekonomickými, normálními nebo prioritními podle toho, jak rychle potřebujete prostředky k doručení. Toto nastavení je přístupné přímo na kartě Odeslat a poskytuje dokonce přibližný čas transakce.

Dalším příjemným prvkem je začlenění peer-to-peer tržiště, které vám pomůže obchodovat s místními obyvateli. Peněženka MyCelium vám jediným dotykem ukáže kupce a prodejce bitcoinů ve vaší místní oblasti.

Zabezpečení MyCelium

Kdykoli hovoříte o blockchainových aplikacích, je bezpečnost jedním z hlavních hledisek. To platí zejména pro peněženkové aplikace, kde vás chyba může stát tisíce dolarů v bitcoinech nebo mnohem více.

Smartphony jsou notoricky nejisté, takže mít aplikaci v peněžence na smartphonu je pro mnoho lidí okamžitě problémem zabezpečení. V podstatě máte své soukromé klíče u sebe, ať jste kdekoli, a nejen že riskujete útoky malwaru na telefon, ale také riskujete fyzickou krádež telefonu a bitcoinové peněženky.

Peněženka MyCelium má přirozeně očekávanou ochranu PIN pro otevření peněženky, odesílání finančních prostředků a export soukromých klíčů. A to pravděpodobně stačí k tomu, aby někdo nezvedl váš telefon a rychle nezískal přístup k vašim finančním prostředkům.

MyCelium studené úložiště utrácí

Výdaje na skladování za studena na MyCelium

MyCelium bylo také hierarchické deterministický (HD) peněženka od roku 2014. To znamená, že při generování peněženky získáte záložní frázi 12 náhodných slov. Tuto počáteční frázi lze v případě potřeby později použít k obnovení peněženky na jiném zařízení.

Peněženka MyCelium také poskytuje funkci „Pouze sledování“, která vám umožní sledovat rovnováhu jakékoli jiné adresy a zároveň ponechat vaše soukromé klíče offline. Takže pokud máte papírovou peněženku nebo hardwarovou peněženku, kde zametáte většinu svých prostředků, můžete tyto zůstatky sledovat, aniž byste odhalili soukromé klíče.

U aplikace pro chytré telefony dělá MyCelium obdivuhodnou práci při udržování bezpečnosti vašich bitcoinů. Stále se nedoporučuje uchovávat velké množství v peněžence, protože telefon připojený k internetu 24/7 bude vždy představovat bezpečnostní riziko.

Názory uživatelů na MyCelium

I když znáte funkce a výhody platformy, může být těžké rozhodnout, zda je to dobrý produkt. Nejlepší způsob, jak překonat minulost, je číst o zkušenostech ostatních, kteří produkt používali, a protože MyCelium má tak dlouhou historii, není těžké najít recenze a názory ostatních..

A obecně jsou uživatelské recenze pro MyCelium celkem příznivé. V obchodě Google Play má hodnocení 4,1 hvězdičkami, má více než 500 000 stažení a více než 5 000 recenzí. Když se podíváte do samotných recenzí, najdete mnoho spokojených uživatelů a také mnoho dlouhodobých uživatelů. A většina negativních recenzí není makro pohled na peněženku, ale spíše na nějaký jediný osobní problém.

Hodnocení MyCelium

iTunes a Google Play Hodnocení / Uživatelské recenze

Obchod Apple App nevypadá na první pohled tak pozitivně s hodnocením 2,6 hvězdiček, ale zvýrazněné recenze jsou všechny pozitivní. Vypadá to, že negativní recenze mohou souviset s hard forky a nedostatkem podpory Segwit na začátku (MyCelium nyní podporuje Segwit).

Průvodce peněženkou MyCelium krok za krokem

Než budete připraveni založit peněženku MyCelium Bitcoin, budete potřebovat smartphone s připojením k internetu a pero / tužku a papír. Pokud máte tyto věci, jste připraveni začít.

1. Stahování & Instalace

Prvním úkolem je instalace a zabezpečení peněženky MyCelium.

Přejděte do obchodu Play (uživatelé Androidu) nebo Apple App Store (uživatelé iPhone) a stáhněte si bitcoinovou peněženku MyCelium. Upozorňujeme, že snímky obrazovky v této příručce jsou pro verzi MyCelium pro Android na emulátoru.

Po dokončení stahování otevřete peněženku kliknutím. Zobrazí se obrazovka s dotazem, zda chcete obnovit peněženku nebo vytvořit novou peněženku.

Nová peněženka MyCelium

Vytvoření nové peněženky na MyCelium

Pokud jste si dříve založili peněženku MyCelium a máte svá počáteční slova, můžete kliknout na „Obnovit zálohu“. Z tohoto důvodu předpokládáme, že začínáte znovu. Můžete pokračovat a vybrat možnost „Vytvořit novou“, která vygeneruje novou peněženku.

2. Generování zálohy

Jakmile je vaše peněženka nainstalována, budete chtít podniknout všechny nezbytné kroky k jejímu zabezpečení. Pokud nevytvoříte zálohu, nemáte možnost obnovit peněženku, pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení telefonu. Jak peněženka jasně říká „Žádná záloha – žádné bitcoiny“.

V horní části peněženky se zobrazí výzva k zálohování a měli byste vybrat možnost „Zálohovat nyní“.

Zálohování MyCelium

Zálohování peněženky MyCelium

Zobrazí se výzva k zálohování hlavního semene. Nejprve si zapište hlavní klíč seed, jak je uveden.

Varování ⚠️: Neukládejte toto hlavní semeno do telefonu, protože by to jasně porušilo účel generování hlavního semene!

Master Seed pro MyCelium

Generování Master Seed pro vaši peněženku

Toto hlavní semeno budete potřebovat v dalším kroku, když zašifrujete klíče peněženky pomocí hesla.

3. Šifrování klíčů peněženky

Jakmile budete mít toto hlavní semeno, budete požádáni o ověření hlavního semene, které jste si zapsali. Napište každé slovo v pořadí, v jakém vám bylo dáno.

Vyplňování Master Seed

Vyplňte hlavní slovo Seed pro Word

Poté klepnutím na „Nastavit PIN kód“ vytvořte šestimístný PIN a zajistěte, aby nikdo nemohl změnit vaše semeno v případě ztráty nebo krádeže. Tento krok zašifruje klíče vaší peněženky v zařízení. Pokud tedy někdo dokáže chytit váš telefon, nemůže získat přístup ke klíčům bez dešifrování pomocí vašeho hesla.

Nejlepší tip ✔️: Měli byste také vzít své hlavní semeno a uložit je na bezpečném místě. Možná je také moudré pořídit kopii a uložit ji na samostatném místě pro případ, že o ni přijdete.

Po dokončení tohoto kroku je vaše peněženka nyní nainstalovaná, zabezpečená a připravená k použití.

Příjem bitcoinů na MyCelium

Nyní jste připraveni přijímat bitcoiny od ostatních. Přejděte na kartu „Zůstatek“ a klepněte na zelený odkaz „Přijmout“.

Generování příjmu odkazu MyCelium

Generování vašeho přijímacího odkazu pro MyCelium

Zobrazí se vám všechny informace potřebné k získání bitcoinu. To zahrnuje QR kód nebo bitcoinovou adresu, kterou chcete sdílet s ostatními. Můžete také volitelně zadat požadovanou částku. Aby bylo zajištěno, že odešlete správnou adresu, je zde také možnost „Kopírovat do schránky“.

Odkazy na platby a QR kódy MyCelium

QR kód a adresa pro příjem bitcoinů

Po odeslání žádosti o bitcoin můžete na kartě „Transakce“ zkontrolovat všechny své historické transakce. Jakmile je bitcoin přijat, transakce se zobrazí zde. To může trvat pouhých deset minut a až několik dní v závislosti na přetížení sítě.

Nejlepší tip ✔️: Průběh transakce můžete sledovat na libovolném počtu průzkumníků bloků bitcoinů, kteří vám poskytnou informace o potvrzení transakce.

Odesílání bitcoinů

Zasílání bitcoinů na MyCelium je stejně snadné jako placení. Můžete postupovat podle následujících jednoduchých kroků

 1. Přejděte na kartu „Zůstatek“ a klepněte na červený odkaz „Odeslat“.
 2. Jste schopni „Naskenovat QR kód“, vybrat si z „Moje adresy“, vložit adresu ze schránky nebo ručně zadat adresu. Musíte také zadat množství bitcoinů, které plánujete odeslat.
 3. Dále vyberte poplatek za těžbu, který chcete zaplatit, podle toho, jak rychle chcete transakci potvrdit. To bude zcela založeno na přetížení sítě v té době. Můžete se podívat na velikost bitcoinu Mempool, abyste získali představu o nevyřízených transakcích.
 4. Ověřte, zda je vše v pořádku (bitcoinovou transakci nelze vrátit zpět) a klepněte na „Odeslat“.
 5. Budete vyzváni k zadání kódu PIN, abyste ověřili, zda chcete v transakci pokračovat. Zadejte PIN a odešlete.

Poté můžete sledovat průběh transakce na blockchainu. Pokud jste si z nějakého důvodu vybrali příliš malý poplatek a vaše transakce se zasekla, budete muset použít akcelerátor bitcoinových transakcí. Jedná se o služby, které platí těžařské fondy, aby upřednostnily vaši transakci.

MyCelium Local Trader

MyCelium nefunguje pouze jako mobilní peněženka k odesílání a přijímání mincí. Můžete také použít integrovanou funkci Local Trader, která vám umožní nakupovat / prodávat mince od ostatních uživatelů bitcoinů ve vaší oblasti. Představte si to jako místní bitcoiny přímo ve vaší kapse.

Funguje to plně decentralizovaným způsobem a mince zůstanou ve vaší peněžence až do okamžiku, dokud je nepropustíte kupujícímu (nebo vám je nepředá prodejce). Servery místních obchodníků MyCelium pomáhají pouze zařídit obchod, řídit převod a vypočítat reputaci prodejců.

MyCelium Local Trader

Rozhraní MyCelium Local Trader Buyer a graf „Důvěra“

Vzhledem k tomu, že MyCelium má pověst, můžete filtrovat prodejce a zóny podle těch, kteří jsou vám nejblíže a mají nejlepší hodnocení. Obchodníci jsou hodnoceni podle zpětné vazby od předchozích kupujících / prodejců.

Profesionální tip &# 128175 ;: Pomocí funkce komunikace v aplikaci usnadníte všechny podmínky prodeje / nákupu. Buďte ve své komunikaci jasní, protože šupinatost může vést k poškození dobré pověsti.

Jakmile souhlasíte s podmínkami obchodu, můžete se s prodávajícím / kupujícím setkat na dohodnutém místě. Bylo by moudré setkat se s tímto obchodníkem na veřejném místě vzhledem k rizikům, která s místním kryptoobchodem přicházejí.

Jakmile se setkáte, bitcoinový kupující dá hotovost prodejci. Jakmile prodejce potvrdí, že byly obdrženy správné prostředky, může transakci zahájit automaticky prostřednictvím místního obchodníka.

Pokud chcete podrobnějšího průvodce k použití funkce Local Trader, můžete se podívat na oficiální dokumentace v MyCelium.

Závěr

Pokud potřebujete pouze mobilní peněženku pro bitcoiny, může MyCelium vyhovovat vašim potřebám. Má velmi čisté rozhraní a je snadno srozumitelné, takže se hodí pro nové uživatele, ale má také pokročilé funkce pro pokročilé uživatele.

Tým má také následující nové funkce v pracích pro blízkou budoucnost:

 1. Účty Fiat: plnohodnotné, založené na blockchainu.
 2. Levná remitence: nejoblíbenější chodby.
 3. Debetní karty. Peněženka – propojená a vydaná v peněžence.
 4. Osobní finance: pohodlné vyřizování účtů a faktur.
 5. Investice: efektivní portfolia a zajištění.
 6. Obchodní transakce a sázky chráněné úschovou.
 7. Vytváření a výměna kryptoměn.

Peněženka také usnadňuje odesílání a přijímání bitcoinů, stejně jako hledání blízkých kupujících a prodejců pro ty, kteří dávají přednost tomu, aby místní zůstali, pokud je to možné.

Někteří mohou mít obavy ohledně bezpečnostních obav souvisejících s mobilními bitcoinovými peněženkami, a to je pochopitelné. Nejlepší způsob, jak mít v tomto ohledu klid, je držet většinu svých finančních prostředků v chladírenské peněžence a používat MyCelium pouze pro každodenní potřeby a menší množství bitcoinů.

Doporučený obrázek přes MyCelium

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me