Bitcoinová hotovost odeslána na adresu BTC? Bitcoin Cash Bandit pomůže … za cenu

Existuje znepokojivý trend, který, jak se zdá, roste pouze co do rozsahu a rozsahu. Ve stále větším počtu uživatelé omylem posílají bitcoinové peníze (BCH) do bitcoinových peněženek. V některých případech mohou být prostředky zpětně získatelné. Ve většině případů jsou však peníze po odeslání na nesprávnou adresu pryč. Doba. Proč se to tedy děje a proč tak často?

Snímek pouze některých otázek k tomuto problému na Stack Exchange

Zmatek se zhoršil

Hlavní viníci za tímto často se opakujícím problémem se snižují na tyto dvě otázky. Jedním z nich je, že většina bitcoinových a bitcoinových peněženek nedokáže rozpoznat rozdíl mezi BCH a BTC adresou. Obvykle jsou peněženky dostatečně chytré, aby věděly, zda je adresa neplatná. Pokud by se například někdo pokusil poslat Ethereum na litecoinovou adresu, peněženka by věděla, že adresa je ve špatném formátu a zabránila by transakci.

U BTC a BCH však používají přesně stejný formát adresy. Výsledkem je, že pokud si uživatel omylem zamění dvě měny, prostředky budou i nadále odeslány a potenciálně navždy ztraceny.

Druhým problémem by mohla být jednoduše podobnost mezi názvy těchto dvou měn. Nezkušení uživatelé jednoduše nerozuměli tomu, že mezi „bitcoiny“ a „bitcoiny v hotovosti“ je velmi významný rozdíl a že tyto dva způsoby nejsou vzájemně zaměnitelné. Na chvíli si představte, že „USD v hotovosti“ a „USD“ byly dvě zcela odlišné měny. Způsobený zmatek by byl přinejlepším citelný.

Bandita BCH vstupuje na jeviště vlevo

Někdo se na Redditu objevil za posledních 24 hodin a zveřejnil to samé zpráva třem subredditům souvisejícím s bitcoiny a bitcoiny v hotovosti (r / bitcoin, r / btc a r / bitcoincash) s tvrzením, že úspěšně uplatnili všechny BCH, které byly omylem odeslány na adresy BTC. V tuto chvíli byla nalezena adresa BCH tady, a v současné době drží 493 544 BCH. Tento toal má hodnotu přes 600 000 dolarů.

Jednotlivec nebo skupina jednotlivců, kteří používají název Reddit bchsegwitrecover, tvrdí, že pokud poskytnete dostatečný důkaz o vlastnictví, vrátí vám prostředky, minus „poplatek za vymáhání“ ve výši 30%.

Komunita reaguje

Reakce komunity na banditu BCH byla smíšená. Někteří je nazývají hrdinou, bílým kloboukem (což znamená užitečný, nečestný) hacker a jiní je stále nazývají podvodníkem.

Redditor PVmining komentoval banditu, rčení: “I když si myslím, že to, co [bandita] udělal, je morálně a legálně sporné, je to docela chytrý hack.”

c1on, který přišel o finanční prostředky říká: “Takže jsem ztratil asi 1 000 $ odesláním bch na adresu BTC společnosti Segwit s shapeshiftem.” Říká se, že to nemohou obnovit, je to šance? “

Uživatel Sureshok, který vypadá, že nemá štěstí, říká: „Jsem na tomto seznamu. Tho mince, které jsem poslal, byly z burzy. takže z tohoto vstupu nemohu podepsat zprávu. je to správně?”


K tomu samotní bandité odpověděl: “To je správně. Pokud nedostanete burzu, aby vám podepsala zprávu, bude pro mě obtížné vaše mince získat zpět. “

Někteří Redditors vyjádřili svou zlobu banditům a prohlásili, že jsou příliš chamtiví. Například Redditor bch_ftw, který řekl: „Opravdu si myslíte, že úsilí má hodnotu $ 200K +? No tak. Vezměte 100 $ / h nebo něco rozumného. Nebo víte, buďte milí a pošlete to hned teď zpět zdarma, protože jste dobrý člověk, který se stará o lidi. Jsou to jen peníze. Do prdele chamtivosti, člověče. “

Zdá se však, že většina banditu do značné míry schvaluje. Výše uvedený komentář bch_ftw byl v době tisku snížen na minus 7, což ukazuje obecný nesouhlas komunity.

Pravý bandita nebo nepochopený hrdina?

Adresa, která obsahuje „obnovené“ prostředky, stále zobrazuje transakce. I když je příliš brzy na to říci, lze s jistotou říci, že bandita BCH je upřímná, a vrátí prostředky tam, kde může odesílatel prokázat vlastnictví. Uživatelé, kteří odeslali z burzy, však pravděpodobně nemají štěstí. Nebudou schopni poskytnout ten druh důkazu, který bandita požaduje. V těchto případech si bandita jistě ponechá prostředky po dosud neurčenou dobu.

Je však pravda, že pokud by bandita byl naprosto hanebný a sobecký, mohl by stejně snadno nic neudělat a nechat si prostředky úplně pro sebe. Pokud bandita splní svůj slib, že vrátí alespoň část finančních prostředků, lze s jistotou říci, že je můžeme považovat alespoň za něco nepochopeného antihrdiny, na rozdíl od přímého padoucha.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map