Andrew Yang: Prezidentský kandidát a krypto navrhovatel

Tato slova byla vyslovena během Demokratické strany v roce 2020 národní konvence jedna z nejzajímavějších osobností, která vedla kampaň za prezidentskou nominaci. Andrew Yang možná vypadl po primárce New Hampshire, ale můžete očekávat, že od něj v budoucnu uslyšíte mnohem víc.

Yangovy názory na mnoho problémů, kterým čelí Amerika, a na to, jak by mohly být vyřešeny, ho odlišují od ostatních politiků na obou stranách politické propasti. Má moderní a inovativní postoj k mnoha otázkám, které utvářejí politické prostředí v Americe i jinde.

Andrew Young Run

Andrew Young v Iowě. Obrázek přes Shutterstock

Ale než ho odepíšete jako progresivního demokrata, který přiměje pravicově orientované Američany sáhnout po útočných puškách, zvažte to od Tuckera Carlsona, řekl během Březen 2019 Fox News rozhovor: ‚Sedím s otevřenou čelistí, tolik s vámi souhlasím. ‘

Ne taková věc, jakou byste očekávali, když slyšíte, jak Tucker Carlson říká demokratickému prezidentskému kandidátovi. I když to bylo reakcí na Yangovy názory na automatizaci a budoucnost práce v Americe, existují i ​​jiné důvody, proč by 45letý hráč měl být na vašem radaru.

Je jednou z mála politických osobností s jasnými a ucelenými názory na kryptoměnu, která slíbila, že uspořádá „párty v Bílém domě pro celou krypto komunitu“, pokud vyhraje prezidentský úřad. Jeho kampaň přilákala působivou úroveň financování zdola, zatímco jeho příznivci („Yang Gang“) vykazují stejnou horlivost, jakou se Bernie Sandersovi podařilo inspirovat.

Demokratičtí kandidáti

Kandidáti na prezidentský úřad Demokratické strany v roce 2020. Ve směru hodinových ručiček zleva nahoře: Julian Castro, Elizabeth Warren, Joe Biden, Cory Booker, Bernie Sanders, Andrew Yang, Beto O’Rourke, Kamala Harris, Amy Klobuchar, Pete Buttigeg.

Zatímco jiní, známější kandidáti, se během závodu o nominaci na demokraty mohli soustředit na pozornost, mnozí považují Yanga za toho, kdo ukazuje cestu vpřed za prezidentem Joea Bidena. Ale než se na něj podíváme podrobněji, pojďme chvíli zvážit, v jakém stavu se Amerika nyní nachází a jaké výzvy musí řešit.

Stát Unie

Joe Biden sice vyhrál prezidentské volby (navzdory tomu, co Trumpova kampaň stále říká), ale Amerika zůstává hluboce rozdělena. Bidenových 306 hlasů na volební škole a šestimilionový náskok v lidovém hlasování mohou vypadat rozhodující, ale Trump a to, co zastupuje, nezmizí. Problémy, které ho v roce 2016 strčily do Bílého domu, zůstávají nevyřešeny.

Faktem je, že Trump tentokrát hlasoval rekordní počet Američanů a téměř jistě by dostal další funkční období, kdyby Covid-19 nezvýšil a neobrátil scénář. Pokud demokraté nebudou moci zvítězit v lednových volbách do Gruzie, pak si republikáni udrží kontrolu nad Senátem a budou se snažit Bidena zmařit na každém kroku. Věci se pravděpodobně zhorší, než se zlepší.

Volební vysoká škola

Kongres po volbách. Pouze nepravděpodobné demokratické vítězství v lednovém utkání Gruzie může zabránit republikánům ovládajícím Senát. Obrázek přes opatrovník

Je snadné zavrhnout Trumpa a jeho příznivce jako projev ultrakonzervativní, reakční a bigotní strany Ameriky. K posílení tohoto názoru lze uplatnit libovolný počet jeho politik a prohlášení: jeho antiimigrantský postoj a příslib „vybudovat zeď“; jeho odmítnutí odsoudit bílé rasisty v Charlottesville a jinde; jeho jasné pohrdání téměř celým washingtonským politickým establishmentem. Seznam pokračuje dál a dál.

Ale možná hlavním důvodem Trumpovy pokračující popularity je jeho neochvějné odhodlání přivést zpět pracovní místa a prosperitu do bezpočtu koutů Ameriky, ze kterých oba zmizeli. Miliony Američanů ho stále podporují, protože ho vidí jako svého zachránce před ekonomickým krachem a jako nejlepší šanci a schopnost vést užitečné a naplňující životy. To z nich nedělá špatné lidi. Chtějí stejné věci jako my ostatní.

Státy Americké volby

Jak každý stát hlasoval v roce 2020. Biden možná uzavřel vítězství převrácením lidí jako Michigan, Pensylvánie a Wisconsin, ale Trump a republikáni stále dominují v bývalých průmyslových srdcích země. Obrázek přes opatrovník

Pokud chce Joe Biden nebo jakýkoli budoucí demokratický kandidát zvítězit v Ohiu, Indianě, Kentucky nebo Iowě, pak bude muset nabídnout odpovědi na útlum americké výroby a pokračující pokles zaměstnanosti a životní úrovně, který s tím souvisí. Technologie možná mění způsob, jakým žijeme a pracujeme, a dělá z několika lidí zbohatnutí téměř neuvěřitelně, ale ostatní tento účet vybírají.

Automaticky pro lidi

Andrew Yang během jedné z demokratických prezidentských debat odvážně prohlásil, že automatizace „je dnes naším prezidentem Donald Trump.“ Technologický pokrok umožnil robotům a počítačům převzít více práce od lidí. Mohou to udělat rychleji, efektivněji a hlavně levněji. Lidské bytosti jsou zastaralé a výsledkem je prudký vzestup nezaměstnanosti, hněvu a zoufalství, které Trump využil jako palivo pro svůj oheň.

Samozřejmě používáme roboty už roky. Ukázalo se však, že nejsou spokojeni se svými pracemi na montážních linkách automobilů nebo zneškodňováním bomb. Automatizuje se stále více rolí, které byly kdysi doménou lidí, a nemůžeme s tím nic dělat.

Samohybná osobní a nákladní vozidla zničí jen v Americe miliony pracovních míst, zatímco farmáři, lékárníci, skladníci, uklízeči a dokonce i vojáci budou v blízké budoucnosti nahrazeni roboty. Ten seznam se neustále prodlužuje. Brzy i takové články jako tento může napsat robot a nebyli byste schopni to říct. Teď je tu strašidelná myšlenka.

4. průmyslová revoluce

Roboti: přicházejí pro vaši práci. Obrázek přes Youtube

Trumpovy sliby zvrátit trend úbytku amerických pracovních míst ve prospěch lidí jako Čína a Mexiko možná rezonovaly u voličů, ale nedokázaly vyřešit celkový obraz. Společnosti mohou v zahraničí využívat výhod levnější pracovní síly, ale z dlouhodobého hlediska představuje automatizace mnohem větší hrozbu pro pracovní místa a prosperitu jednotlivců. Jednou z největších otázek, které musíme všichni řešit, je otázka, jak podpoříme miliony – a možná miliardy – lidí z celého světa, kteří si dříve či později najdou práci, kterou jim vezme stroj.

Jelikož to republikáni a demokraté před volbami potlačili, hovořilo se většinou o pandemii: jak ji porazit a jak se nejlépe zotavit z jejích účinků. Jedná se o problémy, které je třeba řešit, a rychle. Ale za těmito bezprostředními obavami se skrývají hlubší a znepokojivější problémy, v neposlední řadě hrozba, kterou automatizace představuje pro tolik z nás. Právě díky těmto skutečnostem je Andrew Yang a to, co nabízí, tak důležité.

Časný život

Yang se narodil v Schenectady v New Yorku v roce 1975. Jeho rodiče jsou Tchajwanci, emigrovali do USA v 60. letech a rodina je plná dobrých výsledků. Yangův otec má doktorát z fyziky, jeho matka má magisterský titul ve statistice a jeho bratr je profesorem psychologie na NYU.

Mladý Andrew Young

Povinný riskantní účes pro teenagery. Obrázek přes lohud.com

Yang sám vystudoval politologii a ekonomii na Brownu, než absolvoval Columbia Law School v roce 1999. Poté strávil mizerných pět měsíců jako podnikový právník v New Yorku, než přestal v roce 2000 zahájit filantropický start fundraisingu. 2002, načež pracoval pro start-up zdravotní péče, než se v roce 2005 přestěhoval do společnosti Manhattan Prep, která se připravuje na testování, a o rok později se stal generálním ředitelem. Akvizice společnosti Kaplanem v roce 2009 z něj udělala milionáře.

Získání oznámení

Tato nově nalezená finanční svoboda umožnila Yangovi věnovat více své energie neziskovému sektoru. V roce 2011 založil společnost Venture for America (VFA), která umístila nadějné absolventy se start-upy ve městech po celých USA. Cílem bylo zastavit tok vysoce úspěšných absolventů vysoké školy do stejného souboru korporátních pracovních míst ve velkých městech, čímž se jejich talent využil v rozvojových částech země. V době, kdy opustil organizaci v roce 2017, její provozní rozpočet vzrostl z 200 000 na 6 milionů $.

Andrew Yang Obama

S prezidentem Obamou v roce 2012. Obrázek přes CNBC.com

Úspěch VFA přinesl Yangovi pozornost Obamovy administrativy, která ho vybrala pro Champions of Change programu a později ho uznal jako prezidentského velvyslance pro globální podnikání. Jeho myšlenky se začaly prosazovat a v roce 2014 je uvedl ve své první knize, Chytří lidé by měli stavět věci, která zkoumala znepokojivé trendy v americké pracovní kultuře a navrhla jim některá řešení. Po odchodu z VFA zahájil svoji prezidentskou kampaň do roku 2020.

Opatření

Ústředním bodem Yangova manifestu pro prezidentský úřad je jeho myšlenka „Freedom Dividend“: platba 1 000 $ měsíčně každému Američanovi ve věku nad 18 let bez ohledu na osobní situaci. To je zamýšleno jako reakce na nájezdy technologií na trh práce. Yang tvrdí, že to vytvoří „miliony pracovních míst, díky nimž budou naše rodiny silnější a zdravější; ušetřili bychom peníze na vězeních, službách bezdomovectví, zdravotní péči na pohotovosti… “

Tato dividenda svobody je samozřejmě formou Universal Basic Income (UBI), což je myšlenka, která se šíří již několik let. Mnoho z nich to dlouho považovalo za fantazii, ale díky masivnímu nárůstu státních výdajů na boj proti pandemii, jak v USA, tak v dalších zemích, se politická agenda vyšplhala výše. I když je to nákladné i kontroverzní, roste pocit, že to může být druh radikálního nápadu, který je potřebný k revitalizaci postižených ekonomik.

Yang web kampaně uvádí více než 160 dalších politik, včetně legalizace marihuany, uhlíkové daně a zákazu diskriminace na základě pohlaví nebo sexuální identity. Jeho plány na daň z přidané hodnoty u velkých technologických společností jsou také propagovány jako způsob, jak pomoci financovat dividendu svobody. Nejzajímavější pro krypto komunitu je však politika společnosti Yang v oblasti krypto / digitálních aktiv a ochrana spotřebitele.

Yang & Krypto

Podle CoinDesk „Andrew Yang má velkou kryptoenergii.“ Ze všech demokratických kandidátů je jediným, kdo má jasně definovanou politiku kryptoměny a jeho výhled směrem k ní se zdá být pozitivní. Na svých webových stránkách kampaně uvádí, že:

„Investice do kryptoměn a digitálních aktiv daleko předstihla naše regulační rámce v USA. Měli bychom dát investorům, společnostem a jednotlivcům vědět, jak se bude krajina a léčba vyvíjet vpřed, aby podpořila inovace a rozvoj. Blockchain má obrovský potenciál. “

Jeho příslib objasnit současné předpisy, jasně definovat, které regulační orgány mohou hlídat vesmír a poskytovat větší ochranu uživatelům, směřují k někomu, kdo je připraven přijmout krypto a jeho potenciál.

I když to nemusí potěšit každého ve vesmíru, z nichž mnozí chtějí vidět menší zásahy vlády, měla by to být hudba pro uši těch, kteří věří, že by to mělo hrát svoji roli v ekonomice. Jak řekl sám Yang, „moje vize ekonomiky je velmi konzistentní s lidmi, kteří jsou v komunitě kryptoměn.“

Andrew Yang Bitcoin

Obrázek přes Cvrlikání

Kampaň společnosti Yang také přijala dary v kryptoměně, což opět poukazuje na pozitivní vztah k digitálním aktivům. O bitcoinu ví minimálně od roku 2013, což naznačuje, že neskočí jen na kryptoměnu.

Zprávy, které Yang má byl jmenován jako poradce Joe Bidena, byť pro malé podniky a podnikání, by měl ještě více povzbudit krypto komunitu. Přítomnost někoho, kdo chápe kryptoměnu a je vůči ní příznivá, v Bílém domě by mohla pomoci tomu, aby nastupující administrativa byla mnohem vnímavější k tomu, co nabízí.

„Oblíbený kandidát na internetu“

Když Yang zahájil svou kampaň v roce 2017, málokdo mu dal šanci se prosadit. Možná to byl bohatý obchodník a uznávaná osobnost, ale stěží to bylo slavné jméno s miliony utracených. A přesto jeho kampaň nabrala na obrátkách, v neposlední řadě počátkem roku 2019, kdy zapůsobil na Joe Rogana v epizodě stejnojmenného podcastu.

Jeho politika, jak dále uvádí jeho druhá kniha, Válka proti normálním lidem, začal získávat trakci a přitahoval souhlasy osobností jako Elon Musk, Jack Dorsey, Donald Glover a Dave Chappelle.

Je výmluvné podívat se na některé komentáře k videím, která uvádějí jeho vystoupení na DNC a na show Tuckera Carlsona. Mnozí pocházejí od republikánů, kteří vyjadřují svůj obdiv, zatímco jiní bědují nad nedostatkem hlavního proudu médií, který mu byl poskytnut.

Tucker Carlson Andrew Yang

Obrázek přes Youtube

Kampaň Yang dobře využila internet nejen k šíření informací, ale také k získávání životně důležitých darů. Newyorčan to uznal, když ho prohlásil za „oblíbeného kandidáta na internetu“ a profil dárce přispívá k zajímavému čtení.

V průběhu celé kampaně přilákal téměř 400 000 individuálních dárců, z nichž 75% darovalo 200 $ nebo méně. V žádném případě se nejednalo o konvenčně financovanou kampaň závislou na velkých darech od bohatých jednotlivců a dalších čtvrtí, které se zajímají o sebe. Yang má silné nároky na to, aby byl mužem lidí, pokud jde o dary.

Ne vlevo, ne vpravo, vpřed

Yang je zaneprázdněn od doby, kdy skončila jeho prezidentská kampaň. Jeho nejnovější podnik je Lidstvo vpřed, další nezisková organizace, která se snaží prosazovat své politické názory, zejména na UBI. Organizace aktivně poskytuje pandemickou úlevu inspirovanou UBI Američanům ochuzeným o omezení blokování a prosazuje Yangův sen o „kapitalismu zaměřeném na člověka“.

Andrew Yang UBI

Andrew Yang „Freedom Dividend“. Obrázek přes Shutterstock

Již nyní se spekuluje, že vzhledem ke svému věku nemusí Joe Biden hledat druhé funkční období. Mnozí spekulují, že v roce 2024 odstoupí stranou a umožní Kamale Harrisové běžet na jeho místo. V tomto bodě si nemůžeme být jisti, i když si můžeme být docela jisti, že se mezi tu a tam stane hodně. Mnoho se také mluvilo o tom, koho mohou republikáni postavit jako další, přičemž mnozí mají podezření, že Trump může mít za čtyři roky další šanci.

Je těžké dělat předpovědi v nejlepších dobách, natož v tak turbulentních dobách, jako jsou tyto. Andrew Yang toho dosáhl, zejména v posledních několika letech, hodně a začíná vypadat jako skutečný uchazeč o budoucí vysokou kancelář. Mohl by v roce 2024 dostat viceprezidentský kývnutí od Kamaly Harrisové? Jeho prosazování UBI a kryptoměn ho označilo za člověka nápadů a vizí: dvě věci, které právě teď potřebujeme sakra. Sledujte tento prostor.

Doporučený obrázek prostřednictvím služby Shutterstock

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me