Andreas Antonopoulos o dopadu CME Futures

Existuje mnoho nejistot, pokud jde o dopad, který budou mít futures na cenu bitcoinů.

Lidé mají řadu názorů. Někteří zastávají názor, že by to mohlo dát velkým institucionálním investorům šanci výrazně zkrátit cenu, což by mohlo způsobit její pád.

Existují další, kteří si myslí, že dopad bude velmi pozitivní, protože poptávka po institucionálních penězích po bitconu bude stoupat vzhledem k legitimitě názvu CME.

Jedno z nejznámějších jmen v tomto odvětví, Andreas Antonopoulos, však přišel se svými vlastními profesionální názor pravděpodobného dopadu.

Pozice dohledu CME

Na otázku jednoho z diváků se Andreas zmínil, že předtím zaujal pozici v dozorčí radě Chicago Mercantile Exchange (CME). CME je jednou z burz, které budou 18. prosince vypisovat bitcoinové futures.

Andreas uvedl, že role, kterou bude mít, je poradcem burz, které budou použity k získání údajů o cenách. To bylo opravdu docela důležité, protože mít správný referenční bod ceny je pro smlouvu zásadní.

V tomto případě Andreas uvedl, že k řádné konstrukci kontraktů bude zapotřebí dvou referenčních sazeb bitcoinů. Jedním by byl bitcoinový index v reálném čase, což je spotová cena, která se aktualizuje každých 30 sekund.

Druhým je něco, čemu se říká „Bodová cena“ nebo klouzavá průměrná cena. To se měří každý den ve 14:00 CT. Tato bodová cena je cena bitcoinu na konci dne.

Obě tyto ceny se používají v právním rámci futures kontraktů. Budou také použity k řešení veškerých sporů, které mohou mezi oběma stranami vzniknout.

Technické aspekty CME Futures

Andreas dále vysvětlil kritéria, která by CME použila k určení, zda je burza způsobilá pro stanovení cen.

Aby burza věřila cenám, musí burza data neustále zveřejňovat. Zadruhé také musí mít zavedeny určité poplatky za obchodování. Pokud žádné neexistují, pak jsou trhy náchylné k automatickému obchodování, které může nafouknout úrovně.

Futures kontrakty jsou také vypořádány v hotovosti. To znamená, že nedojde k žádné fyzické dodávce žádných bitcoinů. Proto bude muset existovat odpovídající dlouhá pozice pro každou krátkou pozici, která je na burze. Dlouhé i krátké pozice musí být kapitalizovány v USD vůči CME, aby byla zajištěna správná kolateralizace.

V systému burzy budou také „jističe“ nebo pevně zakódované zastávky, které zastaví obchodování, pokud se cena bitcoinu během dne zvýší o více než 7%.

Dříve jsme se zabývali technickými aspekty bitcoinových CME kontraktů a tím, jak budou jističe fungovat.

Kdo se zúčastní

Andreas se také odvážil odhadnout, kdo by použil kontrakty ke zkrácení bitcoinu. Vzhledem k rizikové povaze bitcoinu je nepravděpodobné, že by je finanční instituce, jako jsou zajišťovací fondy, zkratovaly

Těžařské podniky však mohou být aktivními účastníky. To by bylo provedeno za účelem zajištění rizika, kterému čelí z pohledu ceny bitcoinů / peněžních toků.

Problémy s peněžními toky pro horníky jsou náklady na elektřinu, které budou muset zaplatit za nadcházející čtvrtletí. Pokud je cena bitcoinu výrazně pod očekáváním, mohlo by to hornické finanční výpočty vyhodit z míry.

Andreas ve svém příkladu předpověděl, že Miner’s pravděpodobně zaujmou zhruba 10% své pozice v bitcoinech. Pokud by se cena bitcoinu poté shromáždila, mohli by těžit ze zvýšení ceny svých fyzických mincí, i když ztratili svou futures pozici.

Pro těžaře mohou existovat i jiné možnosti prostřednictvím možností bitcoinů. Ve společnostech, jako je LedgerX, by tito těžaři mohli těžit ze všech výhod a plně se chránit proti celé své bitcoinové expozici.

Nejpravděpodobnější dopad

Nejpravděpodobnějším dopadem zavedení futures je to, že dojde k masivnímu nárůstu objemu obchodovaných bitcoinů.

Kromě uznání, které má bitcoinová budoucnost v CME, umožní velkým institucionálním investorům účinně zajišťovat pozice před volatilitou.

Konečným výsledkem by mohlo být velké snížení volatility, a tedy větší přijetí, které bude napájet smyčku pozitivní zpětné vazby.

Doporučený obrázek přes Antonopoulos.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me