Aktualizace upgradu Ethereum Metropolis

Nedávno jsme se zabývali některými aktualizacemi, které proběhly v síti Ethereum. Známý jako hard fork Metropolis, upgrade byl dlouho očekáván a neustále se revize zaváděly jak v časové ose, tak v rozsahu.

Existuje spousta očekávání pro upgrade a hard fork, stejně jako dopady, které by to mohlo mít na rychlost a zabezpečení sítě. Existují však lidé, včetně vývojářů v týmu Ethereum, kteří jsou ohledně nové technologie opatrní.

Vzhledem k tomu, že Ethereum rostlo tak rychle as velkým množstvím peněz v sázce, existují obavy z možného dopadu tohoto konkrétního upgradu. To je důvod, proč vývojářům trvalo tak dlouho, než se skutečně dostali k podnikání přechodu na další krok svého zaváděcího plánu.

Tým Ethereum tvrdí, že by se raději dopustili chyby na straně opatrnosti a jako takový si dávali na čas. Panuje však značné zděšení, kdy přesně bude zavedeno. Podle diskuse na toto téma v a reddit příspěvek, existují názory, že by se to mohlo dostat i do příštího roku.

Samozřejmě došlo také k několika změnám základního kódu, protože plán byl poprvé oznámen již v roce 2015. Aktualizace bude nyní rozdělena do dvou kroků zvaných Byzance a Konstantinopol.

Byzanc

Upgrade na Byzantium bude zahrnovat celkem devět protokolů EIP (Ethereum Improvement Protocols) nebo kódových oprav. To bude zahrnovat věci, jako je funkce zpoždění obtížnosti, operace „statického volání“ a úpravy obtížnosti.

Zdá se, že jde pouze o drobné změny ve způsobu, jakým síť funguje, a o vyloučení potenciálu zneužití zabezpečení. Dopad těchto změn nebude pro vývojáře okamžitě zřejmý. Navzdory tomu jsou tyto aktualizace pro bezpečnost a efektivitu docela důležité.

Například existuje řada upgradů způsobu, jakým budou inteligentní smlouvy prováděny, zejména pokud jde o vadný kód. Tyto smlouvy se nezdaří, pokud dojde k chybě v základním kódu. Umožní také zahrnutí možnosti upgradů kontraktů do původního kódu. Tyto smlouvy budou také zahrnovat ochranu proti něčemu, co se nazývá útok opakovaného vstupu.

Funkce pro vložení dat o vrácení transakce umožní lehkým klientům zjistit, zda byla transakce úspěšná, aniž by ve skutečnosti musela provést samotnou inteligentní smlouvu.

Vývojáři Ethereum se také snaží oddálit časovanou bombu obtížnosti, která se má v síti spustit. To bylo provedeno tak, aby se časy transakcí nestaly extrémně dlouhými a nepřekážely v síti. Také implementují další opravu horníka na časovou bombu obtížnosti, která snad udrží čas bloku stabilnější.

Byzanc také sníží blokovou odměnu, kterou dostanou horníci za vyřešení bloku. Doufáme, že to nakonec sníží náklady a rychlost těžby etherea.

Hard fork metropole zahrnoval také implementaci zk-snarks. Ty se implementují, aby v síti mohly nakonec nastat skutečně soukromé transakce. Děje se tak ve spolupráci s vývojáři společnosti Z-Cash, která je kryptoměnou s ohledem na soukromí. Tým společnosti Ethereum Dev podniká první krok k této implementaci pomocí nových předkompilací.

Konstantinopol

V současné době neexistuje žádné datum vydání, které by bylo stanoveno pro konstantní lidi. Bude to druhý hardfork Metropolis, který bude obsahovat řadu dalších upgradů EIP. Některé z předpokladů v původním kodexu Ethereum by mohly být ohroženy, pokud by tyto změny byly skutečně prosazeny.

V současné době se plánuje EIP 96, což nakonec umožní využití lehčích klientů. Důvodem je, že to značně zjednoduší způsob, jakým jsou transakce vyhodnocovány. Aktuální protokol vyžaduje vyhodnocení aktuálního stavu blockchainu i posledních 256 bloků.

Bohužel se zdá, že EIP 86 je ještě daleko. Je to proto, že je to skutečně jeden z nejúčinnějších, ale komplikovaných EIP. Chce to umožnit flexibilnější účty, aby noví uživatelé mohli definovat svůj vlastní model zabezpečení.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me