Aion Review: Interoperabilní vývojová platforma dApp

Aion je projekt s velmi ambiciózními cíli. Chtějí být společným protokolem, který spojí celou řadu dalších blockchainů.

Aion byl spuštěn zpět v hysterii býčího běhu v roce 2017 a byl schopen dokončit docela značný ICO ve stejném roce. Od té doby pomalu budují svoji technologii a postupují podle svého plánu.

Má však Aion stále potenciál?

V této recenzi Aionu vám poskytnu vše, co potřebujete o projektu vědět. Budu také analyzovat případy použití a potenciál dlouhodobého přijetí tokeny Aion.

Co je Aion?

Aion je považována za blockchainovou platformu 3. generace a snaží se přidat interoperabilitu napříč všemi blockchainy, veřejnými i soukromými. Toho je dosaženo použitím „mostu tokenů“, který umožňuje tokenům z každého řetězce bezchybný pohyb po všech řetězcích.

Přehled sítě Aion

Víceúrovňová blockchainová síť se všemi účastníky. Obrázek přes Aion Whitepaper

V zásadě je vizí vytvořit něco podobného internetu, ale pro blockchainy. Aion funguje jako síťový most, který umožňuje bezproblémový přenos dat a hodnot mezi blockchainy kompatibilními s Aion.

Platforma byla navržena s vysokou škálovatelností, která vede k rychlému zpracování transakcí, stejně jako vyšší kapacita pro přenos dat a schopnost přizpůsobit veřejné a soukromé podnikové blockchainy.

Technický přehled Aion

Zatímco v jádru projektu Aion je známo, že je o interoperabilitě, vývojový tým také pracuje v zákulisí, aby zajistil, že kořenový řetězec Aion.

To znamená, že kromě běhu dApps napříč řetězci, monetizace mostů mezi řetězci a vytváření nových blockchainových platforem se token Aion stává palivem pro zabezpečení celé sítě. Platforma Aion má obrovský potenciál ve své schopnosti provádět inteligentní smlouvy a provozovat dApps všeho druhu.

Platforma již má spoustu nástrojů, které byly vytvořeny pro vývojáře k vytváření nových dApps v řetězci Aion. Tyto nástroje umožnily vývojářům nasazovat inteligentní smlouvy a migrovat existující Ethereum dApps do kořenového řetězce Aion.

Ruleta Aion Pet

Vytvořte si jednoduchou „Pet Roulette“ dApp v síti Aion. Obrázek přes Aion Docs

Tato migrace může proběhnout za pouhých pět minut, což je nejen jednoduché, ale také rychlé portování Ethereum dApp do kořenového řetězce Aion.

Aion FastVM, který byl do hlavní sítě vydán počátkem června 2019, je v podstatě upravenou verzí virtuálního stroje Ethereum. Rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že Aion FastVM je lehký a výkonný, stejně jako využívá určité atributy Java Virtual Machine.

To znamená, že Aion podporuje nejen aplikace napsané v Solidity, ale také podporuje aplikace napsané v Javě, což otevírá vývoj obrovské škále existujících vývojářů Java..

Síť Aion

Aion byl vytvořen jako vícevrstvá síť, kterou většina zná, protože je to stejné, jako je konstruována základní počítačová síť. Aion předává jak hodnotu, tak logiku prostřednictvím blockchainů, které jsou kompatibilní s Aionem, a získáváme hodnotový blockchain s transakcemi prováděnými zcela na řetězci. Aion používá Proof-of-Work jako svůj mechanismus konsensu a je založen na algoritmu Equihash.

Aion Token Bridge

Na rozdíl od inteligentních kontraktů, které zachovávají tokeny, Aion ničí tokeny při jejich pohybu z řetězce do řetězce, přičemž kdykoli je aktivní pouze jeden token. Dělá to prostřednictvím Aion Token Bridge převodem tokenů Aion ERC-20 v síti Ethereum. Mosty fungují obousměrně a k dosažení konsensu používají algoritmus založený na toleranci byzantských poruch. Transakce jsou ověřeny, pouze pokud obdrží dvoutřetinovou shodu.

Aion Bridges

Překlenovací vztah v síti Aion

Mosty plní dvě hlavní funkce:

  1. Podepisování a vysílání jakékoli transakce mezi řetězci v okamžiku, kdy byla zabalena do bloku a je zaplacen poplatek za předávání transakcí;
  2. Průběžné informování připojovací sítě o aktualizacích hash merkle s ohledem na přispívající síť.

Blockchain může mít více než jeden most, pokud se zaregistruje více skupin ověřovatelů a používají odlišné identifikátory. Propojovací síť vidí každý most jako odlišný, i když všechny vysílají a přijímají zprávy do stejné sítě. Díky tomu je odpovědností uživatelů určit, který most chtějí použít, poskytnutím ID cílové sítě.

To by mělo být výhodné pro síť a uživatele, protože to vytvoří konkurenci mezi různými překlenovacími sítěmi, pokud jde o stabilitu a ceny. Každá síť si vytvoří pověst a požadavky trhu zajistí optimální ceny pro uživatele mostů.

Virtuální stroj Aion

Virtuální stroj Aion je jedinečný, protože je založen na odlehčené implementaci Java Virtual Machine, která byla vytvořena speciálně pro Aion pro provádění logiky řetězce v distribuované síti..

Aion Java VM

Java ekosystém (vlevo) & virtuální stroj Aion. Obrázek přes Aion Blog

Java byla vybrána k zajištění výkonu a odolnosti sítě. Na základě virtuálního stroje Ethereum je 128bitový a je dalším krokem k robustnějšímu ekosystému mezireťazcových dApps.

Aion API

Aion podporuje programovací rozhraní Java i web3 pro vývojáře a jeho Java API implementuje JDK8, ale také používá prvky JDK9 a JDK10. API poskytuje vývojářům rozhraní pro dApps založené na Javě, zatímco modul web3 umožňuje inteligentní provádění kontraktů.

Tým Aion

Zakladatelé společnosti Aion jsou bývalí zaměstnanci týmu Deloitte blockchain. Generální ředitel je Matt Spoke, a technickým ředitelem je Jinius Tu (nebo Jin). Celý tým má po celém světě 49 zaměstnanců, z nichž většina má sídlo v Torontu. Další zaměstnanci se nacházejí ve Velké Británii, Šanghaji a Barbadosu.

Zakladatelé viděli potřebu veřejného blockchainu se schopností propojit různé další blockchainy, když pracovali společně ve společnosti Deloitte.

Společnost byla původně založena jako Nuco Global, ale v červenci 2018 přešla na Aion Foundation. Přechod změnil společnost z veřejné korporace na neziskovou nadaci.

Celý tým přináší do projektu Aion silné vývojové a marketingové dovednosti, což zvyšuje pravděpodobnost dlouhodobého úspěchu.

Aionské společenství

Protože Aion je blockchain bez povolení, je možné, aby kdokoli provozoval uzel Aion, a je také možné, aby Aion těžil kdokoli. V současné době existuje více než 2 000 těžařů, kteří pomáhají zabezpečit síť Aion, a jak se síť rozrůstá, očekává se také růst počtu těžařů.

Zapojení komunity a příspěvky jsou podporovány vývojovým týmem Aion, a to činí Aionův telegram a Discord kanály docela aktivní. Telegramový kanál je obzvláště aktivní s více než 32 000 členy, zatímco kanál Discord má téměř 5 000 členů.

Kromě sdílení nápadů na Telegramu a Discordu mohou vývojáři také předložit návrhy na zlepšení Aion. Vývojáři jsou dále motivováni používáním odměny a granty.

Sociální sítě Aion jsou také docela populární. Stránka na Facebooku má více než 85 000 sledujících a takový počet sledujících na Facebooku je u blockchainových projektů neobvyklý. Mají také přes 67 500 Následovníci Twitteru a blog, který je poměrně pravidelně aktualizován.

A dál Reddit, který má tendenci být nejpopulárnějším hangoutem sociálních médií pro nadšence blockchainu, Aion má přes 72 000 sledujících a aktivní subreddit.

Výkon tokenu AION

Aion měl to štěstí, že držel své ICO během opojných dnů koncem roku 2017, kdy se trhy s kryptoměnami shromažďovaly, takže tvrdí investoři byli ochotni zaplatit za jakýkoli token, který se objevil. Ne že by to z Aiona udělalo špatný token, ale rozhodně to pomohlo týmu snadno dosáhnout jejich hardcap 20 milionů dolarů.

Ve skutečnosti, když zohledníte také soukromý prodej 10% z celkového počtu tokenů, ke kterému došlo v říjnu 2017, tým dokázal přinést hlášené celkem 23 milionů USD v měně BTC, ETH a fiat.

Prodejní model byl zajímavý a přinesl prospěch těm, kteří koupili brzy v ICO. Během prvních 10 minut byly žetony oceněny na 0,75 $, přičemž cena se každých 10 minut zvyšovala o 0,05 $, dokud nedosáhla 1,00 $.

Aion Price Peformance

Cena AION Od uvedení na trh. Obrázek přes CMC

Vzhledem k tomu, že v prosinci 2017 byly trhy kryptoměn plně v režimu rally, cena Aionu vyskočila hned od začátku a do 8. ledna 2018 dosáhla historického maxima 11,51. O tři měsíce později se token obchodoval za pouhých 1,84 USD.

Po poklesu došlo k oživení, které trvalo měsíc a krátce vzalo token zpět na více než 4,00 $, než začal po zbytek roku 2018 pomalý skluz, který skončil tím, že token 6. února konečně dosáhl historického minima 0,104253 $ , 2019.

Od té doby se token zotavil, ale není v souladu s mnoha dalšími kryptoměnami, protože 8. července 2018 se obchoduje za pouhých 0,128614 $. To je mnohem menší zisk v roce 2019, než jsme viděli u většiny nejlepších kryptoměn.

Nákup & Ukládání AION

Ti, kteří se domnívají, že jde o výhodnou cenu za token, si jej mohou zakoupit na velkém počtu burz, přičemž největší objem lze vidět na Binance. Na LATOKENu jsou také rozumné objemy s mnohem menším počtem, jako jsou DragonEX a KuCoin.

Pokud jde o likviditu, zdá se, že na nejlepších burzách existují přiměřené úrovně obratu. Například máte přibližně 871 000 $ v 24hodinovém objemu, jako je Binance (párování BTC). To znamená, že je nepravděpodobné, že by většina objednávek narazila na skluz.

Binance AION

Zaregistrujte se na Binance a kupte si žetony AION

Jakmile budete mít své žetony AION, budete je chtít přesunout z burz. Všichni si dobře uvědomujeme rizika plynoucí z centralizovaných burzovních hacků.

V současné době existuje řada možností pro uložení vašich Aion tokenů. The Aion Desktop peněženka (Windows, Linux Mac OS) snad nejoblíbenější. Uživatelé mobilních telefonů si možná budou chtít prohlédnout Trust Wallet, který podporuje tokeny Aion, a pro bezpečnost si Ledger Nano S také podporuje tokeny Aion..

Jednou z posledních možností je peněženka Coinomi, což je peněženka s více měnami třetích stran. To podporuje stolní i mobilní zařízení v celé řadě různých operačních systémů.

Aion Development

Někdy může být těžké přesně určit, kolik práce se na projektu dělá. Jedním z nejlepších indikací je však přejít přímo do jejich veřejných úložišť kódu.

Proto jsem se rozhodl přejít na Aion GitHub získat lepší představu o tom, kolik kódu jejich vývojáři tlačí. V níže uvedeném máme potvrzení kódu pro jejich tři připnutá repo operace.

Aion GitHub

Code Zaváže k výběru repo operací za posledních 12 měsíců

Jak vidíte, je tu spousta práce, která byla dokončena. Za zmínku stojí také to, že Aion má dalších 29 dalších úložišť, která mají různé stupně aktivity kódování.

To je mnohem víc, než jsme viděli u jiných projektů na podobné úrovni vývoje. Ve skutečnosti je Aion na 23. místě, pokud jde o kódovací závazky CoinCodeCap. Sedí jen mezi Gnosis a Loopring.

Veškerá tato kódovací aktivita bude mít smysl, když se podíváte na jejich cestovní mapu.

Aion Roadmap

Za uplynulý rok byla Aion schopna splnit všechny milníky, které stanovily pro svou první fázi jejich „cestovní mapy“ „Kilimandžáro“.

Patří mezi ně některá opravdu důležitá vydání, včetně jejich implementace zdrojového kódu Fast Virtual Machine a EVM. Postavili také můstek tokenů, který bude migrovat tokeny ERC20 na mince AION.

Tým je aktuálně zaneprázdněn druhou nebo „Denali“ fází. Nakonec se na vrchol interoperability blockchainu dostanou do fáze „Everestu“.

Aion Roadmap

Milníky ve fázích Denali a Everast. Obrázek přes Aion Roadmap

Bude zajímavé sledovat, zda budou vývojáři schopni splnit své budoucí milníky ve stejné míře jako u svých minulých.

Pokud chcete s projektem držet krok, můžete sledovat všechna jejich vývojová oznámení na jejich blog. Zjistil jsem, že jsou docela informativní.

Závěr

Vývoj blockchainového ekosystému probíhá krkolomným tempem, ale jedna věc, která stále chybí, je efektivní způsob, jak vytvořit interoperabilitu mezi blockchainy.

Aion si myslí, že to má řešení, a chce uskutečnit cross-blockchain transakce a komunikaci. Architektura rozbočovačů a paprsků a infrastruktura mostů navržená společností Aion je jedinečným řešením, které bylo bezprecedentní, když bylo poprvé představeno.

Díky tomu je Aion katalyzátorem, který zahájil zcela nový směr blockchainové technologie, ale to neznamená, že budou lídrem nebo akceptovaným řešením, které nakonec umožní blockchainovou interoperabilitu.

Stojí proti řadě dobře financovaných a talentovaných konkurentů, kteří také hledají řešení interoperability. Mezi současné konkurenty patří Wanchain, Komodo, Ark Ecosystem, Cosmos, POA Network a Polkadot. Všichni mají pocit, že mají řešení interoperability mezi blockchainy.

Při tolika projektech pracujících na interoperabilitě je docela jisté, že nakonec vznikne řešení, ale nemusí pocházet ze žádného ze stávajících projektů nebo může vycházet ze spolupráce několika.

To, zda bude Aion součástí případného řešení, zůstává ve vzduchu, ale pokud je cena tokenu v roce 2019 známkou, zdá se, že trh nevidí šanci na úspěch jako příznivou.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me