Žádost o kontrolu sítě: Decentralizovaný platební systém

Projekt, který v poslední době získává velké vzrušení, je projekt sítě žádostí.

Síť žádostí (REQ) vyvíjí decentralizovanou síť pro žádosti o platby. Umožní uživatelům rychle a snadno si navzájem posílat požadavky, které jsou bezpečné a cenově dostupné. Můžete si to představit jako decentralizovanou a dostupnější verzi Venmo nebo PayPal.

Může však tento projekt povstat nad stále více nasyceným sektorem decentralizovaných plateb?

V tomto přehledu sítě žádostí se podrobně podíváme na projekt. Dáme vám vše, co o tom potřebujete vědět, včetně technologie, konkurenčního prostředí a širších případů použití. Rovněž se podíváme na základní potenciál pro přijetí tokenu REQ v dlouhodobém horizontu.

Co je síť požadavků?

The Vyžádejte si síť je novější projekt využívající síť Ethereum k vytvoření decentralizovaného platebního systému pro rychlé a snadné vyžádání, odesílání a příjem peněz. Účelem je nahradit stávající řešení třetích stran, aby měli zákazníci bezpečnější platební řešení, které je levné a kompatibilní se všemi světovými měnami.

Co je síť požadavků

Přehled sítě požadavků

Síť žádostí bude fungovat globálně tím, že zajistí dodržování obchodních zákonů z každé země na světě. Kromě pouhého poskytnutí platebního řešení použití technologie blockchain znamená, že síť požadavků může poskytovat neměnné účetní a auditorské služby.

Pokud si myslíte, že tento případ použití zní povědomě, je to velmi podobné modelu, který používá Paypal, přední světový online platební systém. Ale síť žádostí myslí ještě větší a má plány zahrnovat fakturaci, B2B, vládní použití, IoT a výše uvedené účetní a auditorské služby.

Vyžádejte si síťové platby

Základní model pro platby na žádost sítě je jednoduchý:

  1. Jack pošle Jill fakturu přes blockchain.
  2. Jill obdrží fakturu a zaplatí jedním kliknutím.
  3. Jack dostane své peníze.

Toto je základní model, ale lze ho také rozšířit. Žádost Síťové platby lze použít pro online nákupy, pro B2B faktury a případně pro platby inteligentními smlouvami v systémech IoT.

Výhody sítě vyžádání

Aktuální platební ekosystém vs. síť požadavků. Zdroj: Vyžádejte si Whitepaper


Platby generované push vyžádáním ze sítě mají některé výrazné výhody. Jedním z nich není potřeba sdílet bankovní údaje. A díky technologii blockchain jsou transakce bezpečnější a levnější než stávající procesory plateb třetích stran.

Požádejte o transparentnost sítě

Protože vše je zaznamenáno na veřejném blockchainu, síť požadavků poskytuje podnikům a vládám transparentnost jejich transakcí, snadné účetnictví a schopnost rychle a snadno sledovat faktury.

Jakákoli organizace, která může těžit z transparentnosti svých rozpočtů a výdajů (neziskové organizace, vlády a další), může také těžit z používání sítě žádostí.

Vyžádejte si síťový ekosystém

Síť požadavku byla postavena na vrcholu sítě Ethereum a využívá třístupňovou architekturu, která poskytuje platformě potřebnou flexibilitu. Níže je vizuální znázornění toho, jak se síť požadavků spojuje.

Vyžádejte si síťový ekosystém

Vyžádejte si síťový ekosystém. Zdroj: Whitepaper

Jak můžete vidět z výše uvedeného grafu, existují tři samostatné úrovně, které tvoří síť požadavků. Tyto tři vrstvy nebo vrstvy jsou základní vrstva, vrstva rozšíření a vrstva aplikací. Podívejme se na každou z nich hlouběji.

Základní vrstva

Každý dobrý systém potřebuje pevný základ a základní vrstva je základem sítě Request Network. Protože je postaven na vrcholu sítě Ethereum, je schopen detekovat jakékoli faktury založené na ERC-20. Integrovala také jiné typy faktur pomocí věštců.

Základní platby jsou spravovány ve vrstvě Core. Jednoduchá fakturace se provádí prostřednictvím inteligentních smluv a sleduje se k platbě. To je také zdarma, což je schopné povzbudit většinu ostatních, aby jej používali, a zároveň odrazovat od vývoje dalších placených systémů.

Vrstva rozšíření

Vrstva rozšíření přidává do sítě požadavků složitější funkce. Přidáním rozšíření ke standardním fakturám z vrstvy Core může tato vrstva obsahovat pokročilé platební podmínky pro krytí úschovy, záloh, daní a dalších pokročilých účetních situací.

Některými případy použití mohou být zpracování nekonvenčních platebních podmínek, jako jsou platby nájemného prováděné každých 10 dní. Mohlo by to být použito k odvrácení 15% jakékoli platby pro daňové účely, nebo by to mohlo být použito k provedení denních výplat mzd.

Vrstva rozšíření v síti požadavku

Přidání rozšíření ke standardnímu požadavku

Vrstva Extension se zbavuje požadavku provádět pravidelné paušální platby, což uživatelům poskytuje větší flexibilitu. A schopnost zpracovávat nekonvenční platby zajišťuje, že budete i nadále dodržovat daňové předpisy.

Je pozoruhodné, že vývojáři třetích stran jsou také schopni vytvářet ve vrstvě rozšíření. Při použití rozšíření je v REQ účtován malý poplatek, jehož část je spálena a zbytek jde vývojáři rozšíření.

Aplikační vrstva

Aplikační vrstva je mimo řetězec a umožňuje aplikacím třetích stran připojit se k interakci s fakturami nebo zobrazit informace. Ve vrstvě aplikací je také zabudován systém reputace, který má zastavit škodlivé útoky a cenzurovat ty, kteří včas nezaplatí přijaté faktury.

Vývojáři aplikací mohou využít fond ve výši 30 milionů dolarů, který byl vyčleněn týmem Request Network, aby stimuloval vývoj aplikací. Přístup do fondu vyžaduje zadání informací o projektu a schválení od týmu Request Network.

Vyžádejte si síťový tým

Většina týmu v síti Request Network byli tvůrci globální platformy pro převody peněz Moneytis. Takže mají bohaté zkušenosti s převodem peněz. A Moneytis byl docela úspěšný, s 20% tempem růstu, ale tým chtěl využít výhod nabízených technologií blockchain.

Jedna věc, kterou si všimli na Moneytis, byla převaha faktur, a tak se rozhodli zaměřit se na to nejprve v síti žádostí. Spoluzakladateli sítě Request Network jsou Christopher Lassuyt a Etienne Tatur, kteří působí jako finanční ředitel a CTO týmu.

Požádejte o spoluzakladatele sítě

Požádejte o spoluzakladatele sítě: Christophe Lassuyt (Finanční ředitel) a Etienne Tatur (CTO)

Tým je docela transparentní, a to i v odvětví, které se pyšní transparentností. Zůstávají aktivní dál Reddit a další sociální kanály a poskytují zprávy o pokroku každé dva týdny. Spuštění mainnetu v březnu 2018 bylo pro tým hlavním milníkem.

Tým byl vybrán společností YCombinator jako projekt, který stojí za podporu. YCombinator v minulosti také podporoval Coinbase a má míru přijetí pouze 1–2% všech projektů. Přijetí společností YCombinator dává důvěryhodnost týmu a projektu.

Tým také vytvořil několik důležitých partnerství, včetně jednoho se sítí Kyber Network, která umožňuje platby mezi měnami. Má také pozoruhodné partnerství se společností PwC France za účelem poskytování blockchainových řešení pro své obchodní klienty.

Soutěž

Platební prostor je docela přeplněný, takže síť žádostí má docela dost konkurence.

Tradiční platební prostor již má obrovské společnosti jako Paypal, Stripe a Venmo, ale síť žádostí doufá, že překoná tradiční společnosti svým efektivnějším, bezpečnějším a levnějším řešením.

Roste také blockchainová konkurence, přičemž OmiseGo (OMG) je nejpodobnějším blockchainovým produktem. Tým Request Network se domnívá, že OmiseGo je spíše komplementární s jejich nabídkou produktů, než aby byl dravý.

Vyžádejte si soutěž v síti

Konkurence a synergie v prostoru blockchainu: REQ, OMG, PPT, MCO

V platebním prostoru bude konkurovat například Crypto.com (dříve Monako) a TenX, zatímco fakturační prostor bude soutěžit s Populous (PPT), přestože tyto dva projekty přistupují k fakturaci z jiného směru.

Existují také některé blockchainové projekty zabývající se účetnictvím a auditem, ale žádný z nich nezahrnuje kompletní balíček plateb a fakturace, jako to dělá síť žádostí.

Token REQ

REQ je symbol tickeru pro token požadavku, což je token ERC-20. REQ se používá k placení poplatků v síti žádostí a za vytváření pokročilých faktur a používání rozšíření.

Zpočátku byly poplatky v síti stanoveny mezi 0,05% až 0,5%, s rostoucím rozšířením sítě se očekávalo snížení. Vydání sítě požadavků v2 však změní strukturu poplatků. Nové poplatky budou účtovány na základě velikosti dat v každé žádosti. Tento poplatek bude 0,10 USD za prvních 10 kB dat a poté 0,03 USD za každých dalších 10 kB dat. Očekávané vydání verze 2 je první čtvrtletí roku 2019.

Dosud to nebylo potvrzeno, ale hovořilo se o síti Request Network využívající mechanismus Proof-of-Stake, což znamená, že držitelé REQ budou moci přijímat odměny za držení REQ tokenů.

Mezi další účely tokenu REQ patří jednání jako prostředník pro směny mezi měnami a formování správy v komunitním hlasování.

Binance REQ

Zaregistrujte se na Binance a kupte si žetony REQ

Síť Request Network uspořádala své ICO v říjnu 2017, získala 33,6 milionu $ a prodala tokeny za 0,0672 $. Cena zůstala na stejné úrovni až do prosince, kdy začala růst na širším trhu a nakonec 6. ledna 2018 vyletěla na historické maximum 1,03 USD. Od té doby trvale klesá a od 28. listopadu 2018 je token pohřben na 0,027108 USD.

Primární burzou pro REQ je Binance, ale také na Huobi existuje určité objemové obchodování. Nabízí se také na zhruba tuctu dalších burz, ale objemy obchodů jsou na všech z nich výrazně pod 10 000 USD.

Protože REQ je token ERC-20, lze jej uložit do jakékoli kompatibilní peněženky. Mezi oblíbené možnosti patří MetaMask a MyEtherWallet / MyCrypto. Pro zajištění bezpečnosti je nejlepší volbou hardwarová peněženka.

Závěr

Spíše než vytváření jednoduché platební sítě se síť žádostí pokouší přinést technologii blockchain do všech aspektů plateb, fakturace, účetnictví a auditu. Platforma bude více než samostatný produkt. Bude to ekosystém, kde mohou vývojáři rozšiřovat stávající nabídky a podle potřeby vytvářet vlastní služby a aplikace.

Zatímco plán stanovený týmem vypadá extrémně ambiciózně, díky tvrdé práci a odhodlání tým očekává, že dodá včas.

Jedná se o tým, který má dlouholeté zkušenosti se spoluprací v odvětví plateb, což jim dává obrovskou výhodu. Mají také podporu YCombinator, nejúspěšnějšího start-up akcelerátoru na světě. A navzdory agresivním ambicím svého plánu dosud dosáhly každého milníku.

Hodnota jejich tokenu může být nyní snížena, ale pokud tým bude i nadále plnit své cíle a milníky, určitě bude mít vynikající platformu. A to jim dá to, co potřebují k sesazení současných lídrů v odvětví platebních platforem.

Doporučený obrázek přes Fotolia

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me