0Chain Review (ZCN): Cloudové cloudové úložiště založené na blockchainu

0Chain, vyslovuje se „zero chain“, je rychlý, škálovatelný blockchain bez oprávnění, který funguje jako síť pro ukládání dat zaměřená na ochranu osobních údajů a ochranu dat. Jeden zajímavý obrat v 0Chain je, že na rozdíl od jiných platforem pro ukládání dat neukládá data na blockchainu.

To spolu se způsobem, jakým 0Chain rozděluje pracovní zátěž pro ukládání bloků a dosažení konsensu, přináší lehkou síť s vyššími rychlostmi transakcí. Pokud to všechno zní zajímavě, můžete podívejte se na naše video který jde do větší hloubky, nebo jednoduše prozkoumejte níže, když prozkoumáme podrobnosti za 0Chain.

Asi 0Řetěz

Úspěch kryptoměn nepochybně podnítil posun paradigmatu směrem k tokenizaci. Postupem času spouští více podniků proprietární tokeny. V důsledku toho je potřeba efektivního a škálovatelného protokolu pro řízení webových a IoT aplikací trvale vysoká. Poskytnutím decentralizovaného cloudu s nulovým hodnocením je 0Chain cenově dostupný, rychlý a nekonečný škálovatelný blockchain vytvořeno pro internet věcí a webové aplikace.

0Řetězové logo

0Řetězec pro ochranu osobních údajů a zabezpečení. Obrázek přes 0chain.net

Vestavěné samoobslužné rozdvojení umožňuje aplikacím komponent nezávisle upravovat jejich potřeby v samostatných řetězcích, aniž by to ovlivnilo důvěryhodnost většího blockchainu. Na rozdíl od konvenčních modelů předplatného cloudu musí být DApps v rámci 0Chain držiteli tokenů, aby mohli přistupovat k blockchainu. Z tohoto důvodu je to v zásadě škálovatelný cloud, jehož hodnota roste s tím, jak se do programu zaregistrují další digitální aplikace.

Problémy řešené 0Chain

Jak všichni dobře víme, i když technologie blockchain již byla obrovskou výhodou, zdaleka není dokonalá. Existuje několik problémů, které je třeba řešit, aby byly blockchainové sítě užitečné pro podnikové uživatele nebo pro masy lidí. 0Chain řeší mnoho z těchto problémů svým vlastním jedinečným způsobem.

Škálovatelnost

Škálovatelnost je problém, který řeší většina blockchainových projektů, a v současné době nejsou blockchainové aplikace schopny dostatečně škálovat, aby byly užitečné pro velké skupiny. Navíc náklady na shodu na větších sítích jsou stále dražší. Dokud nebude tento problém vyřešen, technologie blockchainu není možná pro internet věcí nebo pro jakýkoli systém, který vyžaduje mikro transakce.

0Škálovatelnost řetězce

Neexistují žádná omezení, do jaké míry se může 0Chain škálovat. Obrázek přes 0Chain.net

0Řetězec řeší problémy se škálovatelností dvěma způsoby. Jedním z nich je ukládání dat off-chain, vyhýbání se problémům s přetížením, které mohou vzniknout z toho, že je uloženo příliš mnoho dat a je k nim přistupováno z blockchainu. Kromě toho 0Chain odděluje toto datové úložiště od úkolů dosáhnout konsensu a od blokového úložiště. Více se můžete dozvědět z Dokument White Paper o řetězci.

Energetický odpad

Tradiční konsensus o důkazu práce, který používá bitcoin a mnoho dalších blockchainů k dosažení konsensu a vytváření nových bloků, je velmi energeticky náročný. To také činí proces velmi nákladným a má tendenci centralizovat těžební operace, protože k účasti na těžbě je vyžadováno speciální vybavení. Tato centralizace je v rozporu s principy decentralizace, které jsou jedním ze základních kamenů blockchainové technologie.

Metody konsensu těžby

PoW těžba je ve srovnání s konsensem PoS velmi drahá. Obrázek přes Shutterstock

0Chain se vyhýbá nadměrnému využívání energie při vytváření konsenzuálních a těžebních bloků pomocí mechanismu konsensu proof-of-stake, který vychází z práce dříve vytvořeného protokolu Dfinity. Kromě použití mnohem méně energie poskytuje konsensus 0Chain také rychlou konečnost při vytváření bloků. Více se dočtete v 0 Dokument o shodě s řetězcem.

Škálování zdrojů

Z jiných blockchainů jsme viděli, co se může stát, když stoupá potřeba zdrojů. Výsledkem je extrémně nízký výkon a nadměrné náklady na síť. Ethereum je dokonalým příkladem. Implementuje skripty, které neustále sledují, jak uživatelé ukládají, využívají a počítají data v blockchainu.

Za účelem omezení tohoto využití sítě zavedlo Ethereum poplatky za plyn. Výsledkem je, že síťové náklady byly zvýšeny, protože v síti Ethereum běží stále více aplikací. Jednou z metod, jak se vyhnout nákladům na plyn, je mít aplikace spuštěné offline, což je však nepraktické při zvažování zařízení IoT, která musí zůstat neustále online.

Při současných sazbách plynu by typické zařízení IoT mohlo ročně spálit náklady na plyn téměř o čtvrt milionu dolarů, což je prostě nepřijatelné.

0řetězcový model tokenu

Token Locking přináší bezplatné transakce. Fascinující! Obrázek přes 0Chain.net

0Chain řeší tento problém vytvářením bezplatných transakcí prostřednictvím procesu zvaného „zamykání tokenů“. Spíše než utrácení tokenů za transakční poplatky, majitel tokenu (známý jako klient) uzamkne tokeny, aby vygeneroval nové tokeny jako odměnu pro horníka, který zahrnuje transakci v bloku.

Tento model odměny za zamykání tokenů usnadňuje přetížení blockchainu stejným způsobem jako poplatky v protokolech jako Bitcoin a Ethereum, ale aniž by nutil klienty obětovat své tokeny. Další informace o tomto jedinečném modelu najdete v řetězci 0Chain Dokument o protokolu o odměnách za tokeny.

Vidlice

Viděli jsme, jak vidlice ovlivňuje několik blockchainů, přičemž nejpozoruhodnější je mnoho forků bitcoinu. Tyto vidlice se objevují, protože blockchainy potřebují přidat nový kód, aby přidaly nové funkce, ale celá komunita nemusí souhlasit s tím, jaké funkce přidat a které ponechat blockchain. Když se blockchain rozdělí, snižuje zapojení komunity a může také způsobit pokles hodnoty blockchain tokenů.

Bitcoinové vidličky

Všechny tyto vidlice nejsou dobré pro blockchain. Obrázek přes VisualCapitalist.com

0Řetězec řeší tento problém s rozvětvením pomocí jednoduchého ping-pingového řízení s neomezenými koly hlasování Ano / Ne o návrhu. Předpokládá se, že to zabrání útokům posledního bloku a hard forks. Další informace najdete v 0Řetězcová správa Dokument o protokolu

Inflace a volatilita

Kryptoměny jsou proslulé svou volatilitou, přičemž ceny kolísají tam a zpět někdy úžasným tempem. Kromě toho je mnoho cen kryptoměn silně ovlivňováno vnějšími silami a v některých případech naprostou manipulací.

Rovnovážná cena 0řetězcového tokenu

Podmanivé čtení vysvětlující ekonomiku tokenů ZCN. Obrázek přes 0Chain.net

0Chain řeší tento problém prostřednictvím Hospodářský protokol který nastavil hodnotu svého nativního tokenu ZCN čistě matematickými prostředky. Proto je hodnota ZCN zcela vnitřní a je ovlivněna množstvím dat uložených v síti a počtem vsazených uživatelů a tokenů. Zápis s názvem „Rovnovážná cena 0řetězcového tokenu„Dva profesoři z Imperial College v Londýně velmi dobře vysvětlují, jak tento systém funguje.

Vize 0řetězce

0Chain má za cíl podnikový trh a díky partnerství, která již existují s Oracle, Amazon Web Services, Coresite a Cogent, jsou na dobré cestě. Je to proto, že 0Chain úspěšně vytvořil blockchain postavený od základu, který poskytuje rychlou konečnost, tisíce transakcí za sekundu a bezplatné transakce, aniž by byla obětována bezpečnost a decentralizace nabízená technologií blockchain.

Řešení poskytovaná 0Chain umožňují decentralizované ukládání dat pomocí technologie blockchain a nativního tokenu ZCN. Očekává se, že to naruší podnikové cloudové úložiště, jakmile to bude moci 0Chain spustit jejich hlavní síť. Existuje několik oblastí ve vývoji, které jsou relevantní pro podnikové využití a široké přijetí technologie. Tyto zahrnují:

 • podpora Blockchain jako služba (BaaS);
 • požadované přizpůsobení;
 • podpora decentralizovaného úložiště (dStorage).

Organizace a firmy, které chtějí bezpečně ukládat data, si mohou za tímto účelem zakoupit a uzamknout požadovaný počet ZCN tokenů. Jakmile smluvní doba úložiště vyprší, má podnik na výběr prodej tokenů, jejich držení pro pozdější použití nebo jejich opětovné využití pro jiné potřeby úložiště.

Zatímco počáteční náklady na nákup tokenů jsou vyšší, tento přístup eliminuje měsíční poplatky za cloudové úložiště. Ve skutečnosti, pokud token ZCN ocení na hodnotě, podnik vydělá na konci úložného období.

0Řetězová těžební síť

Těžařská síť na 0Řetězci. Obrázek přes 0Chain

To vše znamená, že 0Chain má dobrou pozici, aby konkuroval tradičním cloudovým společnostem pro ukládání dat a dalším blockchainovým společnostem zaměřeným na podnikové uživatele. Kromě toho má společnost 0Chain schopnost integrovat podnikový software do veřejných i soukromých řetězců a zároveň umožňuje podnikům bezpečně ukládat svá data v řetězci se stejnou nebo vyšší rychlostí a spolehlivostí ve srovnání se stávajícími řešeními cloudového úložiště..

To je již realita, protože partnerství, která již společnost 0Chain vytvořila, jim umožňuje začít pracovat s podnikovými klienty na vytváření řešení a přesunu stávající infrastruktury do společnosti 0Chain.

dSkladování

dStorage je decentralizovaná platforma úložiště vytvořená společností 0Chain, která poskytuje uživatelům bezkonkurenční zabezpečení, auditovatelnost, výkon a dostupnost. Uživatelé jsou schopni ukládat a zálohovat data s vědomím, že to bude zcela soukromé a téměř nemožné, aby je hackeři porušili, a že každá akce je okamžitě a neměnně uložena v blockchainu.

dSkladování

Platforma ochrany osobních údajů a ochrany vyvinutá společností 0Chain. Obrázek přes 0Chain.net

dStorage má následující funkce:

 • Téměř nemožné porušit;
 • Rychlejší nahrávání a stahování pro rychlejší ukládání a obnovu dat;
 • Velmi vysoká dostupnost;
 • Nižší náklady než tradiční cloudové úložiště.

Jak dStorage funguje

Platforma dStorage rozdělí všechny uložené soubory na několik horizontálních oddílů, zašifruje každý jednotlivý horizontální oddíl a poté každý horizontální oddíl odešle k uložení na jiné servery. Každý z těchto serverů má svůj vlastní kryptografický klíč, který znemožňuje přístup k datům, pokud tyto klíče nemáte.

Uživatelé potřebují podmnožinu střepů, aby obnovili uložená data, a každý hacker by potřeboval podmnožinu všech klíčů, nejen jediný klíč. Tato distribuce také znamená, že několik serverů může selhat a data lze obnovit pomocí podmnožiny horizontálních oddílů. Výkon v dStorage je výrazně vylepšen streamováním dat paralelně se servery a rozšiřování dat pro odolnost je mnohem efektivnější než u obyčejné staré replikace.

Vylepšení zabezpečení

Vylepšení zabezpečení poskytované protokoly technologie distribuované hlavní knihy jsou pravděpodobně nejdůležitějším hlediskem pro jakýkoli podnik. Použitím 0Chain k hostování podnikových softwarových nástrojů (s BaaS) je odstraněn potenciální jediný bod selhání, který trápí podnikové databáze. Data v 0Chain jsou šifrována, replikována v síti a uložena na více serverech.

S 0Chain, i když AWS selže, budou podniky stále schopny načíst svá data a síť zůstane živá. I když má podnik ohroženy vlastní proprietární servery, data zůstávají načtitelná a řešení hostovaná v řetězci zůstávají živá.

0Řetězová bezpečnost

Několik věcí je pro podnik důležitější než bezpečnost. Obrázek přes Pixelplex.io

S tolika firewallovými hackery, které vedly ke kompromitovaným datům, podniky hledaly lepší řešení pro zabezpečení svých dat a sítí. Řešení DLT, jako je 0Chain, je jedno řešení pro zabezpečení podnikových dat a softwarových systémů. Poskytne nejen zvýšení decentralizace a bezpečnosti, ale také zvýší transparentnost a zajistí neměnnost jakýchkoli transakcí.

Kontrolovatelnost

Podnikoví uživatelé mohou také využít výhod Auditability as a Service (AaaS), které jim pomohou splnit jejich potřeby přístupu k datům, zabezpečení a dodržování předpisů. Díky AaaS mohou podniky neměnně ukládat všechna transakční data pro kterýkoli ze svých systémů.

Zrcadlením transakčních dat do blockchainu může podnik získat přístup k datům a provádět audity, aniž by to mělo dopad na stávající systémy nebo dopad na zákazníky. Systém AaaS lze nasadit ve veřejném i soukromém prostředí a využívá optimalizovaný výkon poskytovaný 0Chain.

Kontrolovatelnost

Součástí zabezpečení podnikového uživatele je auditovatelnost dat a transakcí. Obrázek přes ScienceDirect.com

Využívá také inherentní sílu blockchainové platformy, kterou je schopnost přístupu k neměnné účetní knize v reálném čase bez obav z nepřesných, manipulovaných nebo kompromitovaných dat. Firmy, které se rozhodnou integrovat své systémy plánování podnikových zdrojů s 0Chain, dosáhnou zvýšené odpovědnosti a transparentnosti v důsledku uložení každé transakce jako neměnného veřejného záznamu.

V takovém prostředí je podnik schopen rychle vytvářet a nasazovat nástroje, které jim umožňují efektivně dotazovat data, zatímco vlastní a kontrolují svá data pro zpeněžení nebo jiné účely.

Jiné případy použití pro podniky

Zatímco zabezpečení a auditovatelnost jsou klíčové funkce, které přinesou podnikové přijetí, existuje mnoho dalších aplikací a nástrojů, které mohou být přínosem pro podnikové uživatele 0Chain.

Blockchain Utility

Některá z mnoha využití blockchainu lze použít. Obrázek přes Medium.com

Z tohoto rostoucího seznamu aplikací si každý podnik může vybrat, které produkty mohou být vylepšeny přidáním do neměnné účetní knihy pomocí kryptografických prostředků. Již existuje tolik různých nástrojů a zdrojů, které podnikové společnosti používají k poskytování řešení, spolupráci a vzdělávání, a jejich přidání do blockchainového řešení je může zajistit bezpečnější, rychlejší a efektivnější.

0Řetězové produkty

0Chain již zavádí řadu produktů, které vylepšují platformu dStorage a které mohou podnikovým uživatelům poskytnout významné výhody. Níže jsou uvedeny již dostupné produkty:

0Stor

0stor je konfigurovatelný, bezpečný dStorage se soukromým sdílením.

Ostorův proces

Proces používaný Ostorem. Obrázek přes Oracle Cloudmarketplace.

Jak uvedl senior ředitel produktového managementu Oracle Blockchain Mark Rakhmilevich v a poslední článek na blogu Oracle „Platforma 0Stor Data Protection Platform s platformou Oracle Blockchain Platform řeší problém soukromého ukládání dat pomocí kontroly přístupu, která je základním kamenem mnoha iniciativ v oblasti ochrany osobních údajů, jako je GDPR v Evropě a CCPA v Kalifornii.

Transparentnost a neměnnost přístupových záznamů je pro uživatele důležitým nástrojem budujícím důvěru a může být rozhodujícím faktorem při jakýchkoli auditech nebo soudních sporech. Vymezené úložiště 0Stor je výkonné řešení pro ochranu soukromí dat a lze jej nyní rozšířit o záznamy o přístupu ukotvené v blockchainu pomocí blockchainu Oracle. “

0Stor Private

0stor Private může ještě více snížit riziko narušení dat nebo soukromí. With 0stor Private:

 • Uživatel vlastní & řídí šifrovací klíč
 • Existuje jasné vymezení, které snižuje riziko pro společné správce
 • Budujte důvěru mezi zákazníky, partnery a zaměstnanci.
 • Chraňte před vnitřním porušením

0stor soukromé

Vylepšené soukromí pro podnikové použití. Obrázek přes 0Chain.net

0stor Private je zahrnut jako součást blockchainu Oracle a je k dispozici na tržišti Oracle tady.

0Box

0box je nedávno vydaná mobilní aplikace, která poskytuje soukromé sdílení souborů a anonymitu bez nutnosti e-mailů nebo přihlašování. K dispozici pro operační systémy iOS i Android umožňuje komukoli sdílet soubory soukromě a anonymně prostřednictvím oznámení push. Přichází s neustálou ochranou proti narušení prostřednictvím neustálých nezaujatých výzev a má úplnou transparentnost.

0Boxové úložiště

0Box soukromý a anonymní – Beats Dropbox ruce dolů. Obrázek přes 0Chain.net

S 0boxem není potřeba přihlašování ani e-mailů. 0box je decentralizovaná, privatizovaná a anonymní alternativa k centralizovaným řešením, jako je Dropbox. Jednoduše nahrajte do souboru, který můžete snadno sdílet s kýmkoli.

0Peněženka

Peněženka, do které budete chtít bezpečně ukládat své ZCN tokeny, uzamknout je nebo vsadit a získávat odměny. 0wallet obsahuje zabezpečení 2FA s rozděleným klíčem, které umožňuje uživateli nainstalovat a spustit stejnou peněženku z mobilního zařízení i notebooku pomocí vygenerovaného děleného klíče.

0Peněženka

Zámek & Vydělávejte, sázejte & Vydělávejte, rozdělte klíč 2FA Zabezpečení. Obrázek přes 0Chain.net

Můžete si stáhnout a otestovat peněženku 0 na jejích stránkách.

0Řetězcová partnerství

0Chain posledních několik let extrémně tvrdě pracoval, strávil tisíce hodin vytvářením a testováním kódu, psaním vlastních softwarových řešení, aby předběhl konkurenci, a fungoval s takovou agilitou, jakou byste mohli očekávat od spuštění v prvních letech vývoje.

Současně také neúnavně pracují na vytváření nových partnerství v podnikovém výklenku, které pomohou zavést bootstrap, jakmile se v prvním čtvrtletí roku 2021 spustí hlavní síť 0Chain.

Partnerství, která byla navázána se společnostmi AWS a Oracle, mají zásadní význam pro to, aby společnost 0Chain získala důvěryhodnost u skeptických podnikových uživatelů. Tím, že je společnost 0Chain uznána jako partner s těmito dobře zavedenými cloudovými poskytovateli úložišť, získává přístup ke své velké a rozmanité zákaznické základně, což jim umožňuje zahájit konverzace a vytvářet větší důvěru v blockchainová řešení.

0Řetězoví partneři

0Chain již má neuvěřitelně silnou skupinu partnerů. Obrázek přes 0Chain.net

Podnikoví uživatelé jsou velmi opatrní a mají obavy, které sahají od zabezpečení a dostupnosti po dodržování předpisů a auditovatelnost. Řešení těchto obav v rané fázi bude pro společnost 0Chain velkým přínosem, protože bude růst.

Za účelem vybudování trvalé poptávky po řešeních 0Chain mezi podnikovými uživateli byla partnerství s společnostmi Oracle a AWS nesmírně užitečná. Jedná se přesně o partnerství, která dodávají důvěryhodnost společnosti 0Chain, a jsou to, co očekávají podnikové CIO a VP IT, než investují čas do úvodního setkání nebo pilotního testu platformy dStorage.

Ještě lepší je, že každý nový podnikový zákazník může otevřít mnoho dalších dveří. Nejlepší vyhlídky často vycházejí z doporučení jednoho CIO druhému a otevírají dveře, které by jinak mohly zůstat zavřené roky. A protože každé dveře otevírají skepsi nad blockchainovou technologií, je narušena jen o něco více a projekty jako 0Chain získávají o něco větší důvěryhodnost.

Máte také poslední oznámení podle Fetch, že budou partnerství s 0Chain. To Fetch.ai umožní škálovat všechny jejich funkce autonomních agentů pomocí jedinečných řešení pro ukládání dat společnosti 0chain. Díky tomu získá Fetch jedinečný úhel, protože bude jedinou společností AI, která používá decentralizované řešení úložiště (na rozdíl od cloudu Amazon atd.).

Tým 0Chain

Tým 0Chain je veden dvěma vizionářskými držiteli PhD, kteří vedou tým světové úrovně napříč mnoha obory, včetně kryptografie, distribuované výpočetní techniky a cloudové infrastruktury.

0Vedení řetězu

Spoluzakladatelé 0Chain. Obrázek přes 0Chain.net

Saswata Basu je zakladatelem a generálním ředitelem společnosti 0Chain a vizionářským podnikatelem s více než 20 lety zkušeností v oblasti umělé inteligence, internetu věcí, blockchainových technologií, cloudových technologií a bezdrátových technologií. Je držitelem titulu MS a PhD na UCLA a dříve pracoval pro Intel, GuruHubb, Harris, Nortel, Aviat a Energous.

Thomas Austin je spoluzakladatelem a technickým ředitelem společnosti 0Chain s rozsáhlými zkušenostmi s bezpečností programovacího jazyka a analýzou malwaru. Je držitelem titulu PhD v oboru počítačových věd na UC Santa Cruz a dříve pracoval pro Mozilla a CloudFlare.

Token 0 řetězců (ZCN)

ZCN je nativní token 0Chain a slouží k ukládání a svázání s daty uloženými v systému. Může být také uzamčen nebo vsazen, aby vzbudil zájem držitelů. Hodnota ZCN je zcela matematicky řízena a je založena na množství dat uložených v síti. Zpočátku to bude poháněno využitím 0box, ale později se očekává, že podnikové využití vytvoří v tokenu další hodnotu.

Ekonomika tokenů ZCN

Jediný token, jehož hodnota je přímo úměrná využití sítě. Obrázek přes 0Chain.net

Zatímco token ZCN je v současné době 488. největší z hlediska tržního stropu, jeho cena si vedla dobře v roce 2020. V srpnu 2020 se cena posunula až na 0,45 $, i když to zůstává plaché z prvních maxim nad 0,60 $ dosažených při prvním zahájení tokenu obchodování v červenci 2018.

Na konci roku 2020 cena stále opět roste, protože navrhovatelé projektu očekávají zahájení hlavního čistého provozu v prvním čtvrtletí roku 2021. To by téměř jistě podpořilo další zisky pro token, a pokud bude moci začít přijímat zvýšené využití možností úložiště také pomůže zvýšit cenu tokenu ve virtuálním cyklu.

Cenový výkon ZCN

Stejně jako většina kryptoměn zaznamenal i 0Chain svůj podíl na volatilitě. Obrázek přes Coinmarketcap.com

V současné době ZCN není dobře podporován burzami. Je k dispozici jako obchodní pár s ETH v Bilaxy a WETH v Uniswap. Coinmarketcap.com to ukazuje jako spárované s USD na Bitfinexu, ale objem je extrémně nízký. Ukazuje také párování ETH na IDEXu, ale neexistují žádná data o ceně nebo objemu.

Závěrem

0Řetězec má ambiciózní cíl a pracuje na něm neúnavně od svého založení. I když zájem o projekt po počátcích slábl, tým pokračoval v práci na dosažení své vize, vytváření nových aplikací a navazování důležitých partnerství mimo jiné s AWS a Oracle.

Tato tvrdá práce vypadá, že je připravena se vyplatit, když míříme do roku 2021, kdy projekt nedávno vydal řadu nástrojů (oBox a oWallet), které by mohly pomoci zvýšit přijetí a v důsledku toho zvýšit cenu tokenu ZCN.

Také těsně za horizontem je spuštění hlavní sítě projektu, což by mohlo výrazně zvýšit přijetí budováním větší důvěryhodnosti od podnikových společností. Přijetí podnikovými firmami, na které se projekt zaměřuje, bude ve skutečnosti pravděpodobně největší překážkou, které bude společnost 0Chain v blízké budoucnosti čelit. Tyto velké podnikové operace jsou notoricky pomalé a opatrné a přijetí nové platformy není něco, co se bere na lehkou váhu.

0Řetězec byl dříve nazýván dlouhým výstřelem, dokonce i námi, a přestože zůstává dlouhým výstřelem, vypadá nyní slibněji než kdykoli jindy v jeho historii. Myslíme si, že se rozhodně jedná o projekt, který stojí za to sledovat, a to nejen kvůli jeho zaměření na podnikové uživatele, ale také kvůli použitému ekonomickému modelu, který slibuje zvýšení ceny tokenu s rostoucím množstvím uložených dat. To je zajímavé a mohlo by se ukázat, že je pro první osvojitele mimořádně výhodné.

Budeme také sledovat potenciál použití 0Chain jako platforma mediálního serveru protože počáteční testy vypadají, že by to mohlo být efektivnější než jakékoli jiné uvažované řešení. Pokud ano, mohl by se stát decentralizovaným konkurentem YouTube s vyšší rychlostí a efektivitou a bez omezení pro uživatele nebo tvůrce.

Ano, pro 0Chain jsou velmi zajímavé časy dopředu, pokud se nemýlíme.

Doporučený obrázek prostřednictvím služby Shutterstock

Zřeknutí se odpovědnosti: Toto jsou názory pisatele a neměly by být považovány za investiční rady. Čtenáři by si měli udělat vlastní průzkum.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me